چگونه می توانیم هکر شویم؟

تعریف هک و هکر

اولین بار در اوایل دهه ی ۱۹۵۰ واژه ی هک مورد استفاده قرار گرفت که به معنی امروزی به کار برده نمی شد. تعریف هک در آن زمان نوعی دستکاری به روش خلاقانه در وسایل و تجهیزات برای بهبود عملکرد آن بود. اما امروزه هک مترادف با خلافکاری معنی می شود.

“خرابکاری و مختل کردن امنیت سیستم ‌های کامپیوتری” نزدیک ترین تعریف عامیانه به واژه هک است. نزدیک ترین تعریف عام به واژه هکر نیز “نفوذگران امنیتی” است.

در دیکشنری کلمات کابران اینترنت هکر را این گونه تعریف کرده اند: شخصی که از درک عمیق عملکرد یک سیستم، کامپیوتر و یا شبکه ی کامپیوتری لذت می‌ برد. باید توجه داشت که هکر با کراکر تفاوت دارد ولی در فرهنگ لغات مردم عادی هر دو را مترادف در نظر می گیرند.

هکرهای واقعی، که پایبند به فرهنگ و منش هکرها هستند افرادی هستند که با دانش کامپیوتری فراوان و عمیق دائماً در حال تولید و یاری رساندن به دیگران است، نفوذگران و خراب ‌کاران را کراکر (Cracker) می ‌نامند که مجرمان فضای دیجیتال هستند.

برای درک بهتر این موضوع در گروه از هکر ها را در زیر معرفی خواهیم کرد:

چگونه می توانیم هکر شویم؟

هکرهای کلاه سفید که به آن ها هکر با اخلاق نیز گفته می شود به کسی گفته می شود که با اطلاعات خود بتواند از سد موانع امنیتی یک شبکه عبور کند و به داخل شبکه راه پیدا کند اما اقدام خرابکارانه ای انجام ندهد. یک هکر کلاه سفید نیازمند برقرای تعادل بین هوش و استعداد خود و مسائل اخلاقی است.

هکرهای کلاه سیاه همان کراکر ها هستند. این افراد با دانشی که دارند وارد سیستم قربانی خود می شوند و به دستکاری اطلاعات و یا جاسوسی کردن و یا پخش کردن ویروس و .. می پردازند.

برای هکر شدن چه چیزهایی لازم است ؟

هک را از کجا شروع کنیم؟ مراحل هکر شدن کار آسانی نیست. برای این که به یک هکر تبدیل شوید نیازمند مهارت های زیادی هستید. در ابتدا باید با نحوه کار کرد سیستم های کامپیوتری و سخت افزار مربوط به آن ها آشنا شوید و سعی کنید سیستم عامل های مختلفی را بشناسید. برای رسیدن به هدفتان باید یک برنامه نویس باشید، می توانید از یادگیری زبان برنامه نویسی Perl یا Python یا GO یا C شروع کنید. باید بتوانید شبکه را یاد بگیرید و در اصول آن مهارت پیدا کنید. یک نسخه لینوکس را به خوبی یاد بگیرید و مهمترین بخش هکر شدن، زبان انگلیسی است که باید بر آن تسلط پیدا کنید. در این رابطه می توانید کتاب چگونه هکر شویم اریک ریموند را مطالعه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.