تعویض کارت ملی

مراحل تعویض کارت ملی

کارت ملی هوشمند در واقع یک کارت دیجیتالی می باشد که تمامی اطلاعات فرد از نام و نام خانوادگی گرفته تا شماره ملی و تاریخ تولد و تمامی هویت یک فرد در آن ذخیره شده است. اگر دقت کرده باشید امروزه تمامی معاملات و کارهای بانکی از طریق تلفن همراه و نرم افزار های موجود انجام می شود. شما می توانید با قرار دادن کارت ملی هوشمند خود بر روی گوشی موبایل  و به کمک نرم افزارهای بانکی کارهای خود را انجام دهید. هویت شما با استفاده از تراشه حافظه موجود روی کارت ملی هوشمند احراز می شود.

در واقع کارت ملی هوشمند هویت یک فرد را در فضای مجازی تصدیق می کند و به طور کلی یک امضای دیجیتال است و فرد می تواند در شبکه های مجازی و اینترنت از اپلیکیشن های مختلف استفاده کند.

زین پس هیچ کدام از معاملات قانونی و بانکی بدون داشتن کارت ملی هوشمند انجام نمی پذیرد. واجدین شرایط برای ثبت نام و کارت ملی هوشمند می بایست فرم غیرحضوری را پر کرده و حضورشان در دفاتر الزامی می باشد. شما باید در ابتدا به سامانه تعویض کارت ملی هوشمند با ادرسwww.nci.ir مراجعه کنید و فرم مربوط به ثبت نام را پرکنید و یا به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کرده و پیش ثبت نام را انجام دهید.

تعویض کارت ملی

پس از انجام پیش ثبت نام که شامل مراحلی همچون گرفتن اثر انگشت و عکس برداری و پرداخت ۲۰ تومن هزینه به صورت الکترونیکی می باشد. شما باید منتظر پیامکی باشید مبنی بر این عنوان که کارت ملی هوشمند شما آماده است را دریافت کنید. این پیامک از طریق همان شماره تلفنی که شما هنگام پیش ثبت نام در فرم درج کرده اید، برای شما ارسال می شود.

پس از دریافت کارت ملی هوشمند خود، می بایست مجدد مبلغ تعویض کارت ملی قریب به ۲۰ هزار تومان را به باجه مربوطه پرداخت کنید.

اگر در حین فرایند ثبت نام کارت ملی هوشمند دچار مشکل شده اید و یا در بازه زمانی ۱۵تا ۳۰ روزه کارت خود را دریافت نکرده اید، می توانید با شماره تلفن های ۰۲۱۸۴۴۷۰۰۰۰     ۰۲۱۶۱۹۱۲۲۲۲ تماس بگیرید تا مشکل شما حل شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. شاهد می گوید

    ممنون از مطلب خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.