روش رفع فیلترینگ تلگرام

بر طبق گزارش های کاربران در ساعات اولیه و بامداد روز یکشنبه ۹ اردیبهشت، اپلیکیشن تلگرام در اکثر نقاط کشور از دسترس خارج شده و حتی امکان دسترسی به این مسنجر با فیلتر شکن نیز وجود ندارد.

هنوز هیچ خبر رسمی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام وجود ندارد. چند ماهی است که خبر فیلترینگ تلگرام یکی از داغ ترین اخبار کشور است و واکنش های زیادی را از جانب افراد مختلف جامعه در بر داشته است.

چندی قبل در روسیه قرار بود این مسنجر فیلتر شود که به تلاشی نافرجام منجر شد و مردم نیز با انداختن موشک های سفید به خیابان خواستار بازگشت این پیام رسان بودند. در طی این فرآیند نزدیک به ۱۸ میلیون آدرس IP مسدود شد و در پی این اتفاق برخی از سرویس های گوگل در روسیه با اختلال مواجه شد.

چند روز پیش شرکت ارتباطات زیر ساخت که خروج سرورها از مدار را انجام می‌ دهد، از امکان کاهش کیفیت تلگرام خبر داد. این مرکز اعلام کرد: ترافیک پیام‌ رسان تلگرام، از این پس از طریق “ارتباطات بین ‌الملل کشور” رهیابی خواهد شد.

با وجود اینکه مسئولین هنوز به طور رسمی از فیلتر شدن این پیام رسان خارجی در روز خاصی به صورت قطعی خبر نداده بودند، اما برخی اظهار نظرهای غیر رسمی حکایت از فیلتر شدن تلگرام بین ۳۱ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت داشت.

روش رفع فیلترینگ تلگرام

رفع فیلتر تلگرام در ایران

امروز ۹ اردیبهشت، در حالی که امکان دسترسی به تلگرام حتی از طریق فیلترشکن نیز وجود ندارد، به نظر می رشد که تمام آن اظهار نظر های جسته گریخته در مورد مسدود شدن این پیام رسان خارجی به حقیقت پیوسته و تلگرام فیلتر شده است. از اولین ساعات بامداد که این اختلال به وجود آمده هنوز کسی از ایران نتوانسته به تلگرام دسترسی پیدا کند.

با وجود گذشت چند ساعت از این اختلال هنوز هیچ خبر رسمی از مسئولان در این مورد منتشر نشده، به همین دلیل برخی افراد این عدم امکان دسترسی را به ماجرای فیلتر بودن مربوط نمی دادند.

تلگرام بدون فیلتر

در چند هفته اخیر نیز خبری بین کاربران به اشتراک گذاشته می شد که آپدیت آخر نرم افزار تلگرام آن را غیر قابل فیلتر کرده است که هیچ تاییدی از سوی مدیر تلگرام در پی نداشت.

فیلترینگ تلگرام

پاول دورف مدیر تلگرام در طی توییتی به قطعی تلگرام واکنش نشان داده است. به گفته دورف، علت قطعی تلگرام اورهیت یکی از سرورهای تلگرام است. پاول ضمن اعلام این خبر از کاربران تلگرام عذرخواهی کرده و خبر از حل مشکل در ساعات آینده داده است.

البته او اشاره به برخی اشکالات سروری در مرکز و در رابطه با کاربران قاره اروپا داشته است و در پیام او اشاره ای به مشکل ارتباط در ایران دیده نمی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.