جایگزین خارجی تلگرام

جایگزین های خارجی تلگرام

به دستور دادسرای فرهنگ و رسانه از امروز ۱۰ اردیبهشت تلگرام فیلتر شد و تمامی ارائه‌ دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت در کل کشور مخصوصاً شرکت ارتباطات زیر ساخت و اپراتورهای تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف هستند از تاریخ ۹۷/۰۲/۱۰ نسبت به اعمال مسدود سازی کامل وب ‌سایت و اپلیکیشن شبکه ‌ی اجتماعی تلگرام اقدام کنند. تخلف از اجرای این دستور، مستوجب تعقیب کیفری خواهد بود.

هم اکنون مسنجر تلگرام از طریق هیچ یک از اپراتور های خدمات اینترنتی از دسترس خارج شده است. با توجه به محبوبیت بسیار بالای این اپلیکیشن در ایران بسیاری از کاربران به دنبال جایگزین های مناسب برای این اپلیکیشن پیام رسان هستند. کاربری راحت و آسان از مهمترین ویژگی های این نرم افزار است که بسیاری از کاربران به دنبال جایگزین هایی می گردند که محیط کاربری شبیه تلگرام داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم شما را با دو جایگزین خارجی تلگرام آشنا کنیم:

Whatsapp

یکی از نرم افزار های نام آشنا برای کاربران ایرانی واتس اپ است. بعد از فیلترینگ وایبر بسیاری از کاربران به این پیام رسان مهاجرت کردند. در مورد امکانات این پیام رسان نمی توان زیاد مانور داد و به طور خلاصه می توان گفت واتس اپ یک پیام رسان ساده با امکانات معمولی است. امکان ارسال فایل های صوتی با فرمت MP3 یا Wav در این اپ وجود ندارد و ارسال فایل ویدئویی هم محدودیت حجمی دارد.

با وجود همه ی این معایب که این پیام رسان در مقابل تلگرام دارد، در حال حاضر واتس اپ با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، پرجمعیت ترین پیام رسان دنیاست. واتس اپ در تمام پلتفرم های موبایل و دسکتاپ حضور دارد و در صورت تمایل می توانید از نسخه تحت وب آن (که برای اجرا فقط به یک مرورگر احتیاج دارد) هم استفاده کنید.۴

Signal

در حال حاضر امن ترین پیام رسان دنیا بر طبق تحقیقات سیگنال است و تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر هک شدن یا سو استفاده اطلاعاتی از آن منتشر نشده است. رمزنگاری ویژه ای که بر روی محتوای ارسالی کاربران اعمال شده توانسته امنیت را به طور کامل حفظ کند.

با توجه به اینکه سیگنال شباهت بسیار زیادی به تلگرام دارد و رابط کاربری آن ساده و کاربر پسند است، به احتمال بسیار زیاد می تواند جایگزین تلگرام برای کاربران باشد. امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری از ویژگی های منحصر به فرد این پیام رسان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.