چرا لپ تاپ بوت نمیشود

بوت نشدن ویندوز

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران سیستم های کامپیوتری با آن مواجه می شوند بالا نیامدن ویندوز به دلایل مختلف است. با توجه به اطلاعات زیادی که داخل سیستم های کامپیوتری وجود دارد و نیاز روزمره ما به آن ها، بالا نیامدن سیستم یکی از سخت ترین مشکلات است. علاوه بر این مشکلات حاد بالا نیامدن ویندوز ممکن است ما را مجبور کند با تعویض ویندوز و پاک شدن درایو مربوط به آن، بسیاری از اطلاعات را پاک کنیم. در واقع می توان گفت این سوال که چرا لپ تاپ بوت نمیشود برای اغلب کاربران پیش آمده است.

همانطور که اشاره شد گاهی مشکلات مربوط به بوت نشدن ویندوز می تواند باعث شود ما ویندوز را تعویض کنیم، ولی برخی از افراد بدون بررسی کردن دلایل بالا نیامدن ویندوز آن را تعویض می کنند که ممکن است مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورد. احتمالا راه های بهتری برای برگرداندن ویندوز به حالت قبل وجود خواهد داشت که در این مطلب قصد بررسی آن ها را داریم:

اگر لپتاپتان روشن نمی شود بهتر است در ابتدا منبع انرژی آن را چک کنید. ممکن است لپتاپ شما صرفا بخاطر اتمام شارژ و کار نکردن آداپتور یا مشکل کابل شارژر روشن نشود.

چرا لپ تاپ بوت نمیشود

ممکن است روشن نشدن لپتاپ شما به دلیل سوختن صفحه نمایش آن باشد. لپ تاپ را به یک اتاق تاریک ببرید و مطمئن شوید که هیچ تصویر کمرنگی در صفحه قرار ندارد. اگر تصویر تیره و کمرنگی را در صفحه مشاهده کردید ممکن است مبدل لپ ‌تاپ دچار مشکل شده باشد . چنانچه تصویر کمرنگ را مشاهده نکردید مشکل از پنل ال ‌سی ‌دی است.

اتصالات USB و یا مموری کارت را قطع کنید و دوباره اقدام به روشن و خاموش کردن دستگاه کنید.

اگر ویندوز قبل از رسیدن به صفحه لوگ این ارور و پیامی را نشان دهد اولین کار استفاده از یک Rescue Disk است.

شما می توانید از دکمه ی F8 استفاده کنید و وارد صفحه ای ‌شوید که به شما امکان استفاده از Safe Mode را می دهد . با ورود به این بخش می توانید تنظیماتی که موجب روشن نشدن لپتاپ شده است را غیرفعال کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.