فرق زنون و هدلایت

تفاوت زنون و هدلایت

در دنیای پیشرفته امروز، حمل ‌و نقل از جمله مهمترین بخش‏ های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است. اتوموبیل ها یکی از اجزای جدا نشدنی زندگی ما انسان ها هستند. این وسیله یکی از مولفه ‌های بزرگ زندگی انسان امروزی در تمام جوامع است و با وجود گسترده تر شدن هرچه روز افزون حمل و نقل عمومی شامل تاکسی،اتوبوس و مترو هنوز هم ماشین ها کاربرد خود را حفظ کرده اند و طرفداران زیادی دارند.

بسیاری از افراد معتقدند که ماشین ‌ها تنها نقش حمل ‌و نقل انسان‌ ها و جا ‌به ‌جایی آن ها را در جامعه ایفا می ‌کنندولی این نگرش اشتباه است چرا که اتومبیل امروزه دیگر تنها وسیله ‌ای برای جا به ‌جا شدن و حرکت نیست بلکه جایی برای زیستن، اندیشیدن، استراحت کردن، فراغت و تامل است.

با توجه به اینکه اتوموبیل جز مهمی از زندگی ما انسان ها است، رسیدگی به آن نیز برای افراد بسیار مهم است. بسیاری از افراد حاضرند برای اتوموبیل خود میلیون ها تومان خرج کنند. سیستم های صوتی و ضبط هایی که روی ماشین ها نصب می کنند و رنگ های اسپرتی که روی ماشین استفاده می شود مثال هایی از رسیدگی به ماشین ها هستند.

فرق زنون و هدلایت

لامپ زنون یکی از اجزای جدیدی است که افراد به دنبال اضافه کردن آن روی اتوموبیل خود هستند. این لامپ نوری بسیار شدید و خیره کننده دارد که رنگ آن سفید مابل به آبی است و شفافیت خاصی دارد و محدوده زیادی را نیز روشن می کند.

در مقایسه با لامپ های هالوژنی که امروزه در بسیاری از خودرو های تولید داخل نصب می شود، لامپ های زنون بسیار قوی و کار آمدتر هستند. نصب این لامپ ها بسیار راحت است و نیاز به تغییرات خاصی ندارد، عدم تاثیر گرد و خاک بر روی چراغ نیز یکی از مهمترین خواص این چراغ ها است.

لامپ ال ای دی هدلایت نسل جدید سیستم روشنایی خودرو است که همانند زنون دارای نوری بیش از لامپ هالوژن است ولی به دلیل عدم استفاده از گاز در این نوع لامپ ها نیاز به شارژ ندارد و مانند فلاش دوربین عکاسی عمل می کند، البته به صورت ممتد و بدون توقف.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.