فرق هتل با هاستل

تفاوت هاستل و هتل چیست؟

سفر یکی از مهمترین تفریحات انسان ها است. اینکه از محل زندگی خود دور شویم و بتوانیم به مکان های دیدنی یا در دل طبیعت برویم می تواند بسیار در روحیه انسان تاثیر گذار باشد. آشنایی با مکان ها و افراد مختلف باعث می شود با فرهنگ های جدیدی آشنا شویم که زندگی را جذاب تر می کند و همین امر باعث می شود بعد از سفر حال بهتری داشته باشیم و با انرژی مضاعف تری به مشغله های روزمره خود بپردازیم. تجربه ای که در سفر می توان کسب کرد را نمی توان با خواندن کتاب یا حتی دیدن عکس های مختلف و ویدئو ها کسب کرد.

سفر با تمام تازگی که در زندگی شما به وجود می آورد بینش و بصیرت جدیدی را در پیش پای ما می گذارد که می تواند حتی اهداف زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. هیچ عاملی نمی تواند به اندازه ی دیدن مدل زندگی افراد مختلف در سراسر دنیا بر نگرش ما به زندگی تاثیر بگذارد.

سفر کردن ممکن است از نظر بعضی از افراد گران به نظر برسد. اگر به دنبال سفری ارزان قیمت هستید می توانید اقامت را در مکان های ارزان تجربه کنید.

شاید نام هاستل به گوش شما هم رسیده باشد و به دنبال تفاوت های آن با هتل باشید. در ادامه با همراه باشید تا هاستل را معرفی کنیم و با امکانات آن آشنا شویم:

فرق هتل با هاستل

شما می توانید در هاستل با کمترین هزینه اقامت داشته باشید. اگر با امکانات هتل آشنایی داشته باشید می دانید که در هتل اتاق مجزا برای هر مسافر یا خانواده در نظر می گیرند که امکانات کاملی اعم از دستشویی و حمام دارد.

در هاستل  به جای اقامت در یک اتاق خصوصی، چند نفر همگی باهم در یک اتاق اقامت دارند. مثلا اتاق های ۴ نفره، ۶ نفره، ۸ نفره الی ۲۰ نفره که تخت ها ممکن است یک طبقه یا دو طبقه باشند. حمام و دستشویی در هاستل به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرد و در بیرون اتاق محل اقامت است. ممکن است به ازای هر ۱۰ تا تخت یک دستشویی و حمام وجود داشته باشد. در بعضی از منابع از هاستل با نام خوابگاه مسافری، هوستال، بک پکرز و پانسیون نیز یاد می شود.

هاستل های معتبر دارای اتحادیه بین المللی هستند و به مسافران و جهانگردان که خواهان اقامت ارزان هستند، در سراسر شهرهای کشور های جهان سرویس می دهند.

نکته بسیار مهمی موقعیت هاستل ها است که معمولا مرکز شهر هستند. این امر باعث میشود برای دیدن جاذبه های شهر نیاز به استفاده از تاکسی و حتی حمل و نقل عمومی نداشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.