بهترین نژاد سگ

بهترین نژاد سگ خانگی

سگ حیوانی از دسته ی پستانداران است که در منابع مختلف از آن به عنوان اولین حیوان اهلی شده توسط انسان یاد می شود. سگ‌ ها از متنوع‌ ترین جانوران زمین هستند که گونه ها و نژاد های مختلفی دارند. می توان گفت تنوع این گونه ها حاصل مداخله انسان در روند جفت ‌گیری و پرورش این جانور است.

سگ ها از حیواناتی هستند که بیشتر در منازل نگهداری می ‌شوند و بسیاری از افراد علاقه مند به خریدن سگ خانگی هستند. البته استفاده از سگ ها فقط محدود به خانه نیست. سگ های نگهبان و سگ های زنده یاب از جمله حیواناتی هستند که در زندگی ما بسیار تاثیر گذارند.

سگ ها کارهای مفید زیادی برای انسان ها انجام می دهند از جمله در زمینه شکار، کار در مزرعه، حوزه امنیت و افراد معلول از جمله نابینایان به انسان ها کمک می کنند. طول عمر یک سگ به طور متوسط حدود ۱۰ تا ۱۴ سال است.

بهترین نژاد سگ

صدها نژاد مختلف از سگ ها وجود دارد. محبوب ترین نوع سگ در جهان نژاد لابرادور است. این سگ طبع ملایمی دارد و اطاعت از فرمان بالایی را در بین سگ ها دارا است. هوش و انرژی این سگ به حدی زیاد است که قابل مقایسه با سایر حیوانات نیست. لابرادورها را می توان حیوانات خانگی عالی و کارگران قابل اعتماد دانست. آنها بیشتر دستیار پلیس هستند و به عنوان سگ راهنما (برای نابینایان) انتخاب می شوند.

گرانترین سگ جهان نژاد لوچن است. لوچن یکی از کمیاب ‌ترین و منحصر به فردترین نژاد های سگ در جهان است که حدود سی میلیون تومان قیمت دارد. لوچن ها سگ هایی بسیار اجتماعی هستند و به خاطر روابط خوبی که در برقراری ارتباط دارند، می توانند درخانه هایی که حیوانات خانگی و سگ های دیگری وجود دارند به زندگی بپردازند.

سگ نژاد توسا (Tosa Inu) سگی قوی و غول پیکر است که وزن آن بین ۶۰ تا ۹۵ کیلوگرم است و قد آن نیز در حدود ۶۱ تا ۸۰ سانتیمتر است. این نژاد ابتدا برای تبدیل شدن به یک سگ مبارزه تولید شد و به دلیل خطرناک بودنش در بسیاری از کشور ها قوانین محدود کننده ای در مورد نگه داشتن آن وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.