معایب شهر پرند

شما هم حتما نام شهر جدید پرند را شنیده اید یا به آنجا سفر کرده اید. اگر شما هم به دنبال خرید خانه در این منطقه هستید شاید برای شما هم جالب باشد با مزایا یا معایب آن آشنا شوید.

این شهر در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی شهر تهران واقع شده که دسترسی به آن از طریق مسیر آزادراه تهران ساوه امکان پذیر است. در ابتدا فاصله ی آن را با نزدیک ترین شهر ها بررسی می کنیم تا دسترسی آن را بسنجیم:

  • تهران ۳۵ کیلومتر
  • کرج ۴۰ کیلومتر
  • ساوه ۷۵ کیلومتر
  • قم ۱۱۰ کیلومتر
  • شهریار ۲۰ کیلومتر

با توجه به دسترسی خوبی که این شهر به شهرهای اطراف دارد می توان گفت منطقه ی مناسبی است. علاوه بر این هوای این منطقه از نظر پزشکی سالم تایید شده است و می تواند برای افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند مناسب باشد. علاوه بر این، قیمت این خانه ها مناسب تر از تهران است. نمی توان گفت دقیقا هر متر چند معامله می شود. هر واحد بر اساس امکانات خود قیمت گذاری می شود.

معایب شهر پرند

در حال حاضر این شهر ۷ فاز مختلف دارد که هر کدام معماری خانه های خاص خود را دارد. در فاز ۴ تا ۶ مسکن های مهر احداث شده است. پرند هم اکنون ۹۵ هزار مسکن مهر دارد. فاز ۳ این شهر، دارای خانه های شخصی یا تجاری است که سند معتبر دارند.

یکی از اصلی ترین مشکلات این شهر نبود آرامستان است. البته زمینی به مساحت ۵۵ هکتار در قسمت جنوبی این شهر به منظور احداث قبرستان در نظر گرفته شده است اما هنوز شهرداری با آن موافقت نکرده است.

طرح احداث متروی این شهر از سال ۹۲ تحویل شهرداری تهران شده است اما هنوز هم از آن رونمایی نشده است. در حال حاضر یکی از نزدیک ترین ایستگاه های مترو به شهر جدید پرند، متروی شاهد است که از طریق آن می توان به مرکز شهر تهران دسترسی داشت.

در قسمت ورودی شهر تاکسی هایی قرار دارند که می توان از طریق آن ها به آزادی رفت. اما این تاکسی ها تا ساعت ۴ بیشتر نیستند. پس باید در نظر داشته باشید بعد از این ساعت یا باید با ماشین شخصی خود تردد کنید یا با آژانس سفر کنید.

آنتن دهی موبایل در این منطقه ضعیف است و کیفیت خوبی ندارد. البته این امر در اپراتور های مختلف متفاوت است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علی مولایی می گوید

    هیچ نظارتی به وضعیت درمانی و تعرفه های آن خصوصا دندانپزشکی نیست . حتی در بعضی دندانپزشکیها تابلو و مهر پزشک با کسی که روی دندان کار می کند تفاوت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.