فرق هدفون و هندزفری چیست؟

هدفون و هنذفری هر دو ابزارهای شنیداری هستند که تفاوت هایی با هم دارند. با وجود عملکرهای مشابه این دو ابزار اما در مواردی جزئی با هم فرق دارند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به فرق هدفون و هنذفری بپردازیم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

فرق هدفون و هندزفری

هدفون

هدفون چیست

هدفون دارای دو گوشی بزرگ است که در گوشه و یا در اطراف سر قرار می گیرد. گوشی های بزرگ باعث می شود شما صدای اطراف و محیط را کمتر بشنوید. به همین دلیل برای گ.شی دادن موسیقی، فایل های آموزشی مانند آموزش زبان مناسب است.

آن ها مبدل های الکتریکی هستند که سیگنال الکتریکی را به یک صدای متناظر تبدیل می کنند. هدفون فقط یک کاربر را به یک منبع صوتی متصل می کند و کاربر به طور تکی و خصوصی می تواند صدا را بشنود.

هدفون ها به یک منبع سیگنال مانند تقویت کننده صوتی، رادیو، دستگاه پخش سی دی، دستگاه پخش رسانه ای قابل حمل، تلفن همراه، کنسول بازی های ویدئویی و یا دستگاه های موسیقی الکترونیکی به طور مستقیم با استفاده از یک کابل یا با استفاده از تکنولوژی بی سیم مانند بلوتوث، DECT یا FM رادیو وصل می شوند. اولین هدفون در اواخر قرن نوزدهم برای استفاده توسط اپراتورهای تلفن توسعه داده شد تا دستان خود را آزاد نگه دارند.

هدفون هایی که از کابل استفاده می کنند، معمولا دارای یک جک ۴ اینچی (۶.۳۵ میلی متر) یا یک جک تلفن ۱/۸ اینچ (۳.۵ میلی متری) برای اتصال هدفون به منبع صوتی هستند.

هندزفری

فرق هدفون و هندزفری

هندزفری یکی از تجهیزاتی است که نیاز به استفاده محدود از دست دارند. دستگاه هایی که به طور معمول برای ارتباطات دست آزاد استفاده می شوند از بلوتوث به عنوان تکنولوژی بی سیم استفاده می کنند. آن ها به یک گوشی هوشمند یا دستگاه دیگر نیاز دارند تا یک تماس را آغاز کنند. این دستگاه ها شامل هدست های بلوتوث، کیت های اتومبیل دست آزاد (HFCK) و دستگاه های ناوبری شخصی (PND) می باشند.

هندزفری یک اصطلاح است، برای توصیف تکنولوژی که از ویژگی های مختلف برای انطباق توانایی ارتباطی بدون استفاده از دست به کار برده می شود. کاربر معمولا با یک قطعه سخت افزاری نزدیک که به عنوان بسته های دیجیتال ارسال و دریافت اطلاعات صوتی و یا اطلاعاتی را دریافت می کند، ارتباط برقرار می کند.

هندزفری در جامعه امروز معمولا به یک هدست (ترکیبی از میکروفون و بلندگو) گفته می شود که شخص با استفاده از هدست به یک دستگاه دیگر، معمولا یک تلفن همراه متصل می کند، در حالی که دستان آن شخص را برای انجام وظایف دیگر آزاد می کند. هندزفری، ایرفونی است که دارای قابلیت مکالمه است و در جیب شما جا می شود و به راحتی قابل حمل است.

از جمله فرق هدفون و هندزفری در اندازه گوشی های آن است. گوشی های هنذفری بسیار کوچک است و در گوش جا می شود. از این رو در استفاده طولانی مدت به گوشی آسیب می زند.

سوالات متداول

تفاوت هدست با هندزفری و هدفون چیست؟

هدست نوعی هدفون است که علاوه بر گوشی برای شنیدن صدا یک میکروفون هم برای گفتگو و برقراری ارتباط دارد. گوشی های هدست به اندازه هدفون بزرگ نیست اما از هندزفری خیلی بزرگتر است. بیشتر در مراکز خدماتی مثل مراکز مشاوره استفاده می شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.