معایب طلا برای مردان

مضرات طلا برای مرد ها

طلا یک عنصر شیمیایی با علامت Au است که از نام لاتین: aurum می آید و عدد اتمی آن ۷۹ است که این یکی از عناصر دارای عدد اتمی بالا است که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد.

در خالص ترین شکل این عنصر به رنگ زرد روشن، قرمز مایل به زرد دیده می شود و شکل آن متراکم، نرم و فلزی است. از نظر شیمیایی، طلا یک فلز واسطه در گروه ۱۱ است. طلا یکی از عناصر شیمیایی است که حداقل واکنش پذیری را دارد و در شرایط استاندارد جامد است. طلا اغلب در فرم عناصر آزاد به عنوان قطعات یا دانه در سنگ ها، در رگه ها و در رسوبات آبرفتی به وجود می آید.

طلا به اکثر اسید ها مقاوم است، هرچند که در مخلوطی از اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک حل می شود. طلا همچنین در محلول های قلیایی سیانید، که در معدن و آبکاری استفاده می شود، حل می شود.

طلا عنصری گرانبها و نسبتا نادر است که برای سکه، طلا و جواهر و سایر هنرها استفاده می شود. مصرف جهانی طلا در حدود ۵۰٪ در جواهرات، ۴۰٪ در سرمایه گذاری، و ۱۰٪ در صنعت است.

معایب طلا برای مردان

جواهرات طلا در بین مردم طرفداران زیادی دارد اما همانطور که می دانید در اسلام طلا برای مردان حرام است. اما بسیاری از افراد دلیل آن را نمی دانند. حکم استفاده طلا برای مردان حرام است و میان طلای سفید و زرد نیز تفاوتی وجود ندارد البته باید در نظر گرفت که پلاتین که فلزی جدای از طلا است، برای مردان ضرری ندارد استفاده ی آن بلامانع است.

بر طبق بررسی ‌های متعدد صورت گرفته، تعداد گلبول ‌های سفید خون در مردان بیش از زن ‌ها است، تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن میزان گلبول‌ های سفید می ‌شود. به طور طبیعی با افزایش شمار گلبول‌ های سفید، جا برای گلبول‌ های قرمز خون کم شده و تعداد آن ها به طور محسوسی کاهش پیدا می‌ کند. همین امر باعث بروز کم‌ خونی در مردان و از سوی دیگر باعث بروز سرطان خون می ‌شود که همگی بر اثر اختلال در گلبول ‌های بدن مردان ایجاد می ‌شود.

اثر دیگر طلا بر روی عقیم شدن مردان است. استفاده طولانی از طلا روی تمام هورمون های مردان به ویژه هورمون هایی که از ناحیه هیپوفیز در بدن پخش می شود تأثیر منفی می گذارد. کاهش ترشح تستسترون و کمبود اسپرماتوزوئید، در نهایت به کاهش قدرت جنسی و در نتیجه عقیم شدن مردان می انجامد.

فلز طلا دارای خاصیت شبه القایی است و می ‌تواند بر روی پوست مردان تاثیرات منفی بگذارد. این فلز علاوه بر تاثیرات کبدی می‌ تواند موجب غلظت خون و در پی آن امراض قلبی و سکته شود.

باید توجه داشت که وقتی صحبت از طلا به میان می ‌آید، همه ی جواهرات ساخته شده از آن را در بر می ‌گیرد. زنجیر طلا، انگشتر طلا، حلقه ی طلا، بند ساعت و حتی عینک طلا و حتی سروکار داشتن با طلا و طلا سازی هم می ‌تواند برای مردها مشکل ایجاد کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علی می گوید

    ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.