عوارض کاشت ناخن

بررسی عوارض کاشت ناخن

ناخن ها مانند مو، از پروتئین و چربی تشکیل شده و بافت زنده نیستند. ناخن ها در هر ماه بیش از یک دهم اینچ رشد می کنند و در صورت شکست از ته ناخن برای رشد مجدد، نیاز به سه تا شش ماه زمان دارند ( ناخن های پا رشدی آهسته تر از ناخن های دست دارند.)

ناخن ها توسط سلول های ماتریکس ناخن تولید می شوند که در ناحیه سفید پوست شکل (Lunula) در پایه ناخن قرار دارند. اگر ماتریکس ناخن آسیب ندیده باشد، ناخن به طور معمول قادر به رشد دوباره است.

ناخن ها از تخت ناخن، پوست نوک انگشت محافظت می کند. یک رژیم غذایی خوب و سلامت عمومی خوب به رشد ناخن های قوی کمک می کند.

با توجه به اینکه ناخن ها روی انگشتان ما قرار دارند و ما بیشتر کارهای خودمان را به وسیله دست انجام می دهیم، ناخن ها بیشتر در معرض خطر شکستگی و آسیب هستند. همچنین ناخن های بلند مستعد آسیب بیشتری هستند.

ناخن دست یکی از جنبه های زیبایی برای بانوان است و بیشتر خانم هایی که از ظاهر ناخن خود راضی نیستند اقدام به کاشت ناخن می کنند تا هم ناخن های زیبایی داشته باشند و هم کمتر شکسته شود و آسیب ببیند.

عوارض کاشت ناخن

مهم‌ ترین و شایع ‌ترین مضرات کاشت ناخن حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده قالب کاشت ناخن است. علاوه بر این عوارضی همچون عفونت های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن بر اثر کاشت ممکن است به وجود آید.

بعد از کاشت ناخن، ناخن ‌های طبیعی فرد نازک‌ تر و مات ‌تر می شود. عوض شدن جهت و محور ناخن نیز از جمله دیگر عوارضی است که می تواند برای همیشه شکل ناخن شما را زشت کند.

در هنگام کاشت ناخن زمانی که مواد شیمیایی ناخن مصنوعی روی سطح نازک ناخن قرار می گیرد، احتمال جذب مواد سمی از روی سطح ناخن و پوست بالا می رود و موجب عفونت می شود.

تحقیقات علمی ثابت کرده گازهای سمی موادی که برای کاشت ناخن استفاده می شود می تواند موجب مسمومیت فرد و حتی آرایشگری که کار کاشت انجام می دهد شود. این نوع از مسمومیت با علایمی از جمله بروز اختلالات روانی، خونی، کبدی، قلبی- عروقی و تنفسی همراه است. کار کردن طولانی مدت آرایشگران با این بخارهای سمی می تواند زمینه ساز آسم و حتی سرطان ریه باشد.

چندی پیش دو نمونه سرطان پوست در انگلیس گزارش شد که دقیقا مرتبط با کاشت ناخن بود. متخصصان دلیل این موضوع را استفاده از اشعه UV برای سفت کردن پودر ژلی روی ناخن اعلام کردند.

به کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می ‌شود که کاشت انجام ندهند چون این کار باعث می ‌شود عفونت پیشرفت کند و برای این گونه افراد خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.