حشرات خطرناک

خطرناک ترین حشرات جهان

شما از حیوانات وحشی و درنده بیشتر می ترسید یا حشرات؟ احتمالا پاسخ شما به این سوال حیوانات وحشی است. اما آیا می دانید برخی از حشرات خطرناک تر از حیوانات درنده جنگل هستند؟

نیش بعضی از حشرات می تواند موجب ابتلا به بیماری های خطرناک شود و اگر به پزشک مراجعه نکنید و درمان های لازم را دریافت نکنید، ممکن است منجر به مرگ فرد شود. در این مطلب قصد داریم لیستی از ۱۰ مورد از خطرناک ترین حشرات جهان را بررسی کنیم:

Bullet Ant

مورچه فشنگی، بزرگترین مورچه در جهان است. آن ها بیشتر در جنگل های نیکاراگوئه و پاراگوئه یافت می شوند. نیش این مورچه ها بسیار دردناک است و دردی مانند گلوله خوردن دارد. در حقیقت نیش این حشره ۳۰ برابر دردناک تر از نیش زنبور است.

یک مورچه فشنگی اندازه ای حدود یک اینچ دارد و توسط مردم محلی به عنوان مورچه ۲۴ ساعته نامگذاری شده است زیرا درد زخم آن یک روز کامل طول می کشد. هرکدام گروه از مورچه فشنگی ها دارای صدها عضو هستند که آنها اغلب در پایه درختان بزرگ لانه می کنند. اگر به لانه ی آن ها حمله شود ابتدا بوی ناخوشایندی آزاد می کنند اگر عامل خطر فرار نکرد آن ها با نیش های قدرتمند خود حمله می کنند.

حشرات خطرناک

Bot Fly

لاروهای botflies انگل های داخلی پستانداران هستند. متاسفانه، لاروهای خطرناک نیز در زیر پوست انسان زندگی می کنند و باعث اثرات وحشتناکی می شوند. این حشره عمدتا در سراسر آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می شود. آلودگی انگلی شناخته شده “میوزیس” باعث تغییرات شدید در بافت های پوست می شود.

لارو ها از طریق پوست نفوذ می کنند و در مناطق زیر پوست پوست انسان بیش از ۶۰ روز زندگی می کنند. بیماران می توانند لاروهای زیر پوست خود را احساس کنند. وقتی تکامل لارو کامل می شود، از بدن خارج می شود.

حشرات خطرناک

 

Fleas

کک ها انگل های خارجی هستند که از انسان ها، پرندگان، خزندگان و حیوانات وحشی و خانگی خون می کشند. کک ها می توانند لکه های قرمز روی پوست میزبان ایجاد کنند. کک ها فقط یک نیش دارند و بسیار سریع تولید مثل می کنند. هرکک ماده در طول عمر خود ۲ هزار تخم می گذارد.

۲۰۰۰ گونه شناخته شده کک در جهان وجود دارد. کک های جوان می توانند حجم خونی بیش از ۱۵ بار وزن بدن خود را مصرف می کنند. نیش کک ها بر بدن انسان منجر به لکه های قرمز می شوند. آن ها معمولا در اطراف کمر، زانو و آرنج یافت می شوند. نیش کک ها بسیار خارش دار است و همچنین ممکن است منجر به عفونت شود.

حشرات خطرناک

Fire Ants

۲۸۵ گونه از مگس های آتشین در جهان وجود دارد. نیش مورچه آتشین بسیار دردناک است. یک جوش سفید ناشی از نیش این مورچه ایجاد می شود که هفته ها طول می کشد تا از بین برود. سم آن ها همچنین باعث ایجاد چندین مشکل پوستی می شود. مورچه های آتشین معمولا در گروه هایی قرار دارند که شامل ده تا صدها مورچه است. سم مگس های آتشین منجر به واکنش های آلرژیک می شود.

حشرات خطرناک

Kissing Bug

این حشره از نیش زدن لب انسان تغذیه می کند و علت نامگذاری آن نیز به همین دلیل است. آن ها همچنین انگل را به نام Trypanosoma cruzi انتقال می دهند. بیماری ناشی از نیش این حشره هر سال ۱۲۰۰۰ نفر را می کشد.

این نیش می تواند به همان شیوه در حیوانات وحشی و حیوانات خانگی نیز گسترش یابد. نیش این حشره موجب تغییرات فوری در بدن قربانی مانند زخم ها و بثورات می شود.

حشرات خطرناک

Giant Japanese Hornet

هورنت غول پیکر ژاپنی بزرگترین گونه هورنت در جهان است. آنها به اندازه ۲ اینچ رشد می کنند. هر ساله تا ۴۰ مرگ توسط نیش هورنت ژاپنی ثبت می شود. سم هورنت ژاپنی باعث واکنش آلرژیک و انقباض بافتها در زمان کوتاه می شود.

هورنت های ژاپنی بسیار پرخاشگر و تهاجمی هستند و هر گروه  آن ها دارای ۷۰۰ عضو است. آنها از لارو زنبور عسل تغذیه می کنند و می توانند ۴۰ زنبور عسل را در یک دقیقه بخورند.

حشرات خطرناک

Tsetse Flies

مگس TseTse مرگبار ترین حشره ای است که بومی آفریقا است. آنها عمدتا از خون مهره داران تغذیه می کنند.این حشرات خطرناک سموم قوی را در هر رشته تزریق می کنند. تخمین زده شده است که حدود نیم میلیون نفر در اثر حمله مگس های تسه در آفریقا جان خود را از دست دادند. در مرحله اولیه، سم مگس تسه تسه قربانی را به خواب می برد، اما این ممکن است منجر به مرگ و میر بدون دریافت درمان مناسب شود.

حشرات خطرناک

Killer Bees

زنبورهای قاتل نیز به عنوان زنبور عسل شناخته می شوند. این یکی از حشرات تهاجمی جهان است. گروهی از زنبورهای قاتل بیش از ۱ مایل به دنبال قربانی می روند.

زنبورهای قاتل به طور عمده چهره و چشم انسان را هدف قرار می دهند. سموم آنها خیلی خطرناک نیست اما حمله گروهی زنبورهای قاتل می تواند باعث مرگ شود. آنها در کلونی های بزرگ زندگی می کنند که شامل بیش از ۸۰۰۰۰ عضو می شوند. هنگامی که آنها آشفته می شوند، برای ۲۴ ساعت آینده به حیوانات و انسان هایی که در محدوده قرار دارند هشدار حمله داده می شود.

حشرات خطرناک

Driver Ants

مورچه های راننده دارای بزرگترین گروه از هر حشرات دیگر در جهان است. هر گروه مورچه راننده تا ۲۲ میلیون عضو دارد. حتی فیل ها از حمله گروه مورچه های راننده فرار می کنند. آنها به هر حیوانی که در مسیرشان است حمله می کنند.

مورچه های راننده معمولا هزاران حیوان مختلف را در یک حمله واحد می کشند. آن ها با آرواره های قوی خود زخم های وحشتناکی روی بدن حیوانات و انسان ها به جای می گذارند. مورچه های راننده لانه های دیگر حشرات را برای تهیه مواد غذایی مورد حمله قرار می دهند.

حشرات خطرناک

Mosquitoes

پشه ها خطرناک ترین گونه های حشرات روی زمین هستند. پشه ی مالاریا ، مرگبارترین حشره جهان است که با انتقال بیماری مرگبار مالاریا هر ساله باعث مرگ یک میلیون نفر می شود. پشه ها از یک مکان به مکان دیگر میکروارگانیسم های مالاریا را حمل می کنند و میکروب ها را با نیش خود به خون قربانی می رسانند. تخمین زده می شود که در هر ۳۰ ثانیه یک کودک به دلیل مالاریا می میرد و هر سال ۵۰۰ میلیون مورد مالاریا گزارش می شود. مالاریا یک بیماری است که از طریق خون انتقال می یابد. این بیماری با تماس با فرد بیمار منتقل نمی شود.

حشرات خطرناک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.