بهترين حيوان آپارتمانی

بهترین حیوانات خانگی

اگر به دنبال نگهداری از یک حیوان خانگی هستید ابتدا باید شرایط نگهداری از آن حیوان را بررسی کنید تا ببینید مناسب برای نگهداری در محیط آپارتمان یا خانه هست یا خیر. در ادامه قصد داریم چند حیوان را که برای نگهداری در منزل مناسب هستند را معرفی کنیم:

سگ

سگ ها حیوانات وفادار و مهربانی هستند و می توانند یک دوس و همراه خوب برای انسان ها باشند. آن ها می توانند حس امنیت را در شما بالا ببرند و از شما حفاظت کنند. بر طبق تحقیقات، زندگی کردن در کنار سگ ها می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. باید توجه داشت که فقط برخی از نژاد سگ ها می توانند در آپارتمان زندگی کنند مانند پاگ، پودل، بولداگ و شیتزو

گربه

گربه ها کوچک، باهوش، آرام و تقریبا بدون سر و صدا هستند به همین جهت برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب هستند. آن ها معمولا نیاز به قفس ندارند. بر طبق گزارش محققان گربه می ‌تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد و همچنین به کاهش خطر ابتلای کودکان به مشکلات سلامتی در آینده کمک کند. علاوه بر این گربه ها حیواناتی تمیز هستند و دائما در حال آراستن خود است پس وقت زیادی را خرج نظافت آن ها نخواهید کرد.

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

ماهی

داشتن یک آکواریوم که چند ماهی در آن وجود دارد علاوه بر زیا کردن محیط خانه باعث آرامش اعضای خانه می شود. تماشای مداوم ماهیان آکواریومی عامل تاثیرگذاری در جهت کاهش استرس و در نتیجه کاهش فشار خون است. تماشای ماهیان آکواریومی برای درمان کودکانی که مبتلا به اختلال بیش فعالی هستند نیز موثر بوده است. علاوه بر این هزینه نگهداری از ماهی ها نسبت به سایر حیوانات خانگی کمتر است.

پرنده

پرنده ها معمولا با صدای آواز خود می توانند حس آرامشی در خانه برقرار کنند. آن ها معمولا در قفس نگهداری می شوند و همین باعث می شود در خانه نظم برقرار باشد و وسیله ای کثیف نشود. شنیدن صدای خوش پرندگان در اول صبح موجب سحرخیزی اعضای خانه می شود. هزینه خرید و نگهداری آن ها نیز پایین است. پرندگانی که مناسب برای نگهداری در منزل هستند شامل قناری، فنچ، مرغ عشق، مینا و … است.

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=6719
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.