درمان افسردگی

درمان افسردگی با روش های طبیعی

درمان، دارو، و تغییرات شیوه زندگی که می توانند افسردگی را درمان کنند: هنگامی که شما افسرده هستید، احساس می کنید که هرگز از زیر سایه تاریک آن خارج نخواهید شد. با این حال، حتی افسردگی شدید تر نیز قابل درمان است. در مورد گزینه های درمان افسردگی شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام رویکرد برای شما مناسب است. تغییر رفتار، فعالیت بدنی، شیوه ی زندگی و حتی تغییر در تفکر شما  همه درمان های طبیعی افسردگی است.

هیچ دو نفری دلایل افسردگی کاملا مشابهی ندارند، به همین دلیل یک درمان ثابت برای همه نیز وجود ندارد. روش مناسب برای یک نفر ممکن است برای بقیه جواب ندهد. به همین علت بهتر است تمامی شرایط فرد بیمار بررسی شود و راه درمان مناسب برای وی انتخاب شود.

درمان افسردگی

در مورد افسردگی باید مطالعه انجام گیرد. مهم است که تعیین کنیم آیا نشانه های افسردگی به علت بیماری های زمینه ای است یا خیر. اگر چنین است، این بیماری ها باید ابتدا درمان شود. شدت افسردگی نیز یک عامل است. افسردگی شدیدتر، به درمان بیشتری احتیاج دارد که احتمالا باید داروهای شیمیایی تجویز شود.

برای درمان مناسب نیاز به زمان است. ممکن است درمانگر شما برای پیدا کردن بهترین درمان، آزمون و خطاهایی انجام دهد. به داروها تکیه نکنید. گرچه دارو ممکن است علائم افسردگی را تسکین دهد، ولی معمولا برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. درمان های دیگر، از جمله ورزش، می توانند به همان اندازه دارو یا حتی بیشتر مور باشند. علاوه بر این ورزش کردن بر خلاف دارو نه تنها عوارض کمتری دارد بلکه برای بدن مفید هم هست. اگر تصمیم بگیرید که دارو را امتحان کنید، به یاد داشته باشید که داروها بهتر است هنگامی که تغییراتی در شیوه زندگی سالم ایجاد می کنید، مصرف شوند.

حمایت اجتماعی دریافت کنید. هرچه روابط اجتماعی خود را بیشتر کنید احتمال ابتلا به افسردگی در شما کمتر می شود. اگر احساس افسردگی می کنید، با اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود صحبت کنید یا به دنبال ارتباطات جدید در یک گروه حمایت از افسردگی باشید.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=6774
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.