انواع پنیر

پنیر بوترکیزه

پنیر بوترکیزه اولین بار در سال ۱۹۲۷ در کشور آلمان ساخته شد و ترجمه نام آن، پنیر کره است اما حاوی کره نیست و تنها دلیل نامگذاری آن بافت نرم، شفافیت و رنگ طلایی آن است. بوترکیزه منبع سرشار کلسیم، فسفر و انواع ویتامین های D, E, B, A و K است و هر کیلوگرم آن دارای ارزش غذایی معادل ۱۶-۱۴ کیلوگرم شیر تازه گاو می باشد.

انواع پنیر

پنیر هالومی

 این پنیر سفید رنگ است و بافتی لایه لایه با مزه شور دارد و در آب نمک طبیعی ذخیره می‌ شود. این پنیر برای اولین بار در قبرس تولید و استفاده شده است و دارای ارزش غذایی معادل ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم شیر تازه گاو است. پنر هالومی به دلیل تمل حرارت قابلیت کباب شدن با فاصله از آتش را دارد.

انواع پنیر

پنیر مانچگو

این پنیر برای اولین بار در اسپانیا تولید شده است . از شیر گوسفند گرفته می شود. از نظر فیزیکی سخت و فشرده است و رنگ آن نیز از عاجی تا زرد کاهی متغیر است و در چند طعم مختلف تولید می شود.

انواع پنیر

پنیر گودا

گودا پنیر تقریبا سخت و زرد رنگی است که از شیر گاو تولید می شود و اولین بار در هلند تولید شده است. رایحه آن ملایم و گردویی و طعم و بویی شبیه به خامه دارد. گودا سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین ‌ها است و معادل ۱۲–۱۴ کیلوگرم شیر تازه گاو ارزش غذایی دارد.

انواع پنیر

پنیر تالجیو

این پنیر برای اولین بار در ایتالیا تولید شده است حجم چربی آن ۵۰% است. عطر آن تند و تیز است اما طعمی مشابه طعم میوه دارد. این پنیر از شیر گاو تهیه می شود و جزو پنیر های نرم است. تالجیو بیشتر در سالاد ها استفاده می شود.

انواع پنیر

پنیر ریکوتا

ابن نوع پنیر خاستگاهی ایتالیایی دارد و از طیف مختلفی از شیر ها مانند شیر گاو، گوسفند، بز یا بوفالو تولید می شود. ریکوتا نرم است و طعمی شیرین و ملایم دارد و سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین ‌ها است. به علت اینکه طی فرایند تولید، بیشتر چربی جذب پنیر اصلی می‌ شود، ریکوتا دارای چربی پایینی است.

انواع پنیر

پنیر مونتری جک

این پنیر اصالتی آمریکایی دارد و از نظر فیزیکی نیمه سفت و خامه ای است و دارای طعم و عطری ملایم است که از شیر گاو تولید شده است. از مونتری ‌جک در تهیه ‌ی غذاهای تند مانند فلفل پنیری استفاده می کنند.

انواع پنیر

پنیر چدار

این پنیر نخستین بار در انگلستان تولید شده است و طعم ترشی ملایم و نمکین و تیزی مخصوص به خود را دارد. این نوع پنیر سفت، صاف و زرد یا نارنجی رنگ است و از شیر گاو گرفته می شود. این پنیر در اثر حرارت دهی ذوب می شود و اندکی کش می آید.

انواع پنیر

پنیر کوتیجا

خاستگاه این پنیر مکزیک است و از شیر گاو تولید می شود. پنیرهای تازه‌ این نوع طعمی شور و ملایم مانند پنیر فتای تازه دارند اما با کهنه شدن پنیر طعم آن قوی و تیزتر و بافت آن نیز خشک‌ تر می‌ شود.

انواع پنیر

امتیازی به این نوشته بدهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.