آموزش رایگان وردپرس (WordPress) در یک هفته

آیا شما هم مثل بسیاری از صاحبان کسب و کار بدنبال ایجاد سایتی برای کارتان هستید و می خواهید وردپرس را در کمترین زمان ممکن فراگیرید؟

امروز به شما یاد می دهم که با آموزش رایگان وردپرس در کمتر از یک هفته چطور سایت خود را بسازید. بهترین مزیت وردپرس سهولت در استفاده از آن است. یادگیری وردپرس نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی نیست.

وردپرس چیست؟

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای متن باز (open source) است. همین ویژگی باعث  طراحی و ساخت سایت های حرفه ای شده است.

حدود ۲۲ درصد از سایت های موجود در فضای اینترنت با وردپرس طراحی شده اند. که هزاران فرصت شغلی را برای کاربران اینترنت ایجاد کرده. میلیون ها نفر از طریق آن درآمدزایی می کنند.

به غیر از فرصت های اقتصادی و درآمدزایی، وردپرس این امکان را به شما میدهد تا مطالب، ایده ها، فرهنگ جامعه و …. خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای یادگیری وردپرس به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای یادگیری WordPress کافی است چند ساعت در روز را به آموزش آن اختصاص دهید. و در مدت یک هفته به آن مسلط شوید. باید مهارت استفاده از اینترنت و جستجو در گوگل را بلد باشید.

اصلا لازم نیست زبان HTML  و زبان های برنامه نویسی دیگری برای طراحی سایت بلد باشید. مطمئنا دانستن این زبان ها به شما کمک می کند اما در ابتدای کار لازم نیست.

اکثر کاربران حرفه ای وردپرس با همین موارد شروع کرده اند. آن ها حتی نمی توانستند یک خط کد بنویسند و سایت طراحی کنند.

خب! حالا با آموزش رایگان وردپرس همراه شوید تا در کمتر از یک هفته وردپرس را یاد بگیرید. و سایت خودتان را طراحی کنید. بیایید شروع کنیم!

روز اول: راه اندازی اولیه

راه اندازی اولیه وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و راه اندازی وردپرس است. باید تفاوت بین  WordPress.com و  WordPress.org را بدانید.

برای اکثر کسب و کارها و افرادی که می خواهند سایت حرفه ای با وردپرس داشته باشند، WordPress.org بهتر است. زیرا تمام امکانات وردپرس را دارد.

بعد از انتخاب پلتفرم مناسب، نوبت به انتخاب دامین و هاست است.

دامین آدرس اینترنتی سایت شما است (مانند idehaltech.com).

گام بعدی انتخاب وب هاستینگ (web hosting) است.

وب هاستینگ بستری مهیا می کند که فایل ها و تصاویر و …. سایت شما روی آن قرار می گیرد و افراد سایت شما را در اینترنت می بینند.

پس از اتصال سایت به هاست، نوبت به نصب وردپرس می رسد.

اگر وبلاگ را به سایت ترجیح می دهید، آموزش طراحی وبلاگ با وردپرس به صورت گام به گام و تصویری را مطالعه کنید.

روز دوم: آموزش مبانی وردپرس

آموزش مبانی وردپرس

بعد از نصب وردپرس، زمان این رسیده که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس بیشتر آشنا شویم.

پیشنهاد می کنم واژه نامه WordPress را که شامل لیستی از اصطلاحات کلیدی وردپرس و توضیحی مختصر درباره آن است، مشاهده کنید.

سپس باید تفاوت بعضی از مفاهیم کلیدی مانند پست (post) و صفحه (page) و دسته بندی (categories) و برچسب (tag) را یاد بگیرید.

امیدوارم تا اینجا به درک خوبی از این مدیریت محتوا رسیده باشید. احتمالا مشتاق کار با افزونه ها شده اید.

روز سوم: استفاده از افزونه های WordPress

استفاده از افزونه های WordPress

قدرت واقعی وردپرس در افزونه های آن است. با نصب افزونه های WordPress کارایی سایت شما افزایش می یابد. قابلیت اضافه کردن فرم های تماس، ساخت فروشگاه را دارد.

بیش از ۳۲ هزار افزونه رایگان در مخزن افزونه WordPress وجود دارد. تعداد بیشمار افزونه ها و انتخاب هر یک از آن ها باعث سردرگمی کسانی که به تازگی شروع کرده اند می شود.

بهتون توصیه می کنم که افزونه های WordPress backup، WordPress SEO و WPForms (جهت فرم تماس) را حتما نصب نمایید.

روز چهارم: استفاده از تم های (Themes) وردپرس

استفاده از تم های (Themes) وردپرس

تم های وردپرس ظاهر سایت شما را زیبا می کند. تم ها قالب های از قبل آماده ایی هستند که می توانید آن ها را نصب کنید. و سایت تان را به ظاهر دلخواه در آورید.

هزاران تم رایگان و تجاری ورد پرس وجود دارد. تم های رایگان را می توانید در قسمت مخزن تم های WordPress دانلود نمایید.

یک تم خوب و مناسب باید ترکیبی از قدرت و زیبایی باشد. امکانات زیاد همیشه نشان دهنده خوب بودن یک تم نیست. همیشه دقت کنید که یک تم مناسب برای سایت تان انتخاب کنید.

روز پنجم: سفارشی سازی

سفارشی سازی وردپرس

هر سایت نیاز های خاص خود را دارد. با توجه به این که شما می خواهید با سایت خود چه کاری انجام دهید، نیازها متفاوت خواهد بود. مثلا ایجاد فرم تماس و یا ایجاد صفحه جداگانه در وردپرس.

امیدوارم که آموزش رایگان وردپرس برایتان مفید بوده باشد. بتوانید از این پس سایت خود را مدیریت کنید. برای یادگیری بیشتر و کسب درآمد از سایت تان از مطالب آموزشی ما استفاده کنید.

اگر سوالی داشتید می توانید زیر این مطلب آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.