چگونه گوشی هوشمند خود را مفید شارژ کنیم؟

چگونه بهینه گوشی هوشمند خود را شارژ کنیم؟

یکی از دلایلی که باعث نارضایتی برخی از کاربران تلفن همراه شده، این است که شارژ باتری آن ها زود به اتمام می رسد که با باز کردن چند اپلیکیشن به صورت همزمان و بالا رفتن قدرت پردازنده و صفحه نمایشگر دیرتر شارژ می شود.
امروزه اکثر شرکت ها به این فکر هستند که با بزرگ تر کردن باتری ها و قدرت آن ها کاری کنند که گوشی ها شارژ بیشتری را نگه دارند. اما با این وجود، اکثر کاربران  مشکل اتمام زودرس باتری تلفن همراه دارند. در ادامه راه حل هایی برای بهینه تر شدن شارژ و همچنین سریع تر شدن روند شارژ ارائه خواهیم داد:

 

چگونه گوشی هومند خو را مفید شارژ کنیم؟

۱) شاید گاهی شارژر گوشی های دیگر به گوشی شما بخورد ولی شما باید از شارژر اصلی و غیر متفرقه مخصوص به تلفن همراه خود استفاده کنید تا کیفیت شارژ باتری شما حفظ شود.

۲) برای بهتر شارژ کردن تلفن خود می توانید در هنگام شارژ آن را درحالت Flight Mode یا Airplane Mode قرار داد که با ابن وجود امکان تماس با شما وجود نداد و تلفن شما از دسترس خارج یم شود ولی به روند شارژ بهتر آن بهتر کمک می کند.

۳) یکی از مشکلات این است که در هنگام شارژ کاربر از گوشی خود استفاده کرده و صفحه آن را روشن می کند که هم کیفیت شارژ پایین آمده هم گوشی شما دچار مشکل می شود.

۴) استفاده نکردن از شارژر وایرلس، درست است که این شارژر ها استفاده از سیم های بلند شارژر را حذف کرده اما این نوع شارژرها برق را با آمپر کمتری به گوشی شما می‌ رسانند و درنتیجه گوشی‌ تان در زمان بیشتری طول می کشد که شارژ شود.

۵) از شارژر معمولی خود استفاده کنید که مستقیم به برق وصل شود و آمپر درست به آن وصل شود. شارژ کردن تلفن همراه را از طریق usb و شارژرهای ماشین و کامپیوتر هم می توان انجام داد اما بازهم چون مستقیم به برق وصل نمی شود آمپر کافی را به باتری شما نرسانده و در بازه زمانی طولانی تری شارژ شده و به مرور زمان دچار مشکل می شود پس بهتر است از شارژر معمولی خود استفاده کنید.

 

عواملی که در شارژ کردن گوشی هوشمند می توان از آن ها کمک گرفت چیست؟

حالا به راه حل هایی برای شارژ کردن در زمان کمتر برای افرادی که امروزه مشغله کاری بیشتری دارند و زمان کمی می خواهند که گوشی خود را شارژ کنند، می پردازیم:

۱) از یک پاوربانک قدرتمند برای شارژ تلفن همراه استفاده کنید.

۲) استفاده از سوکت شارژر به جای USB (شارژ با USB تا ۳۰ درصد زمان شارژ کردن با حالت استفاده از شارژر معمولی بیشتراست) در زمان استفاده از کامپیوتر بهتر است کامپیوتر شما خاموش نشود و در حالت خواب فرو نرود و زمانی که داخل آن هستید هنگام شارژ تمام درایو های آن را ببندید.
۳) از فندک خودرو برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. کابل های تبدیل در بازار وجود دارد که با آن ها می توانید از فندک برای شارژ باتری خود استفاده کنید.
۴) برخی از ماشین‌ های مدل جدید مجهز به یک صفحه از قبل جاسازی شده مربوط برای شارژ گوشی در داخل ماشین هستند. به تازگی برای گوشی‌ های اندروید شارژهای بدون سیمی تولید شده‌است. (لازم به ذکر است که شرکت اپل از این نوع شارژر ها هنوز تولید نکرده است)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.