غیرفعال کردن USB با Safely Remove هنگام خارج کردن دستگاه ها

تا به حال مشاهده کرده اید هنگام اتصال دستگاهی به کامپیوتر آیکونی در نوار وظیفه نمایش داده می شود؟ این آیکون نشان دهنده چیست و چه معنی دارد؟

آیا لازم است هنگام خارج کردن دستگاههایی که به پورت USB کامپیوتر متصل می شوند گزینه Safely Remove را بزنیم؟ کاربرد این گزینه چیست؟

در مقاله امروز به علت غیرفعال کردن USB با Safely Remove می پردازیم. هم چنین به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

غیرفعال کردن USB با Safely Remove

هرگز هنگامی که فلش مموری یا حافظه خارجی به کامپیوتر متصل است، آن را جدا نکنید. زیرا وقتی در حال انتقال داده از/به کامپیوتر است آن را خارج می کنید، باعث خراب شدن فایل می شود.

یکی از دلایلی که باعث خرابی فایل یا غیرقابل خواندن دیسک می شود بیرون کشیدن کابل USB است. حتی زمانی که تمام فایل ها را بسته اید. یا عملیات انتقال داده ها به \ایان رسیده است. زیرا عمل خواندن و نوشتن مشخص نیست.

وقتی شما فرمان کپی فایلی را صادر می کنید سیستم عامل در انتظار تعدادی درخواست می ماند. از طرفی همه داده ها فوری منتقل نمی شوند. مقداری روی حافظه RAM ذخیره می شود.

در واقع شما قادر به تشخیص این کار نیستید. ممکن است ویندوز در پشت صحنه درحال انجام این کار باشد. به همین دلیل ویندوز گزینه Safely Remove را گذاشته است.

خروج امن با Safely Remove

قبل از اینکه کابل را از کامپیوتر جدا کنید باید اقدام به غیرفعال کردن USB کنید. اما چگونه؟

زمانی که دستگاهی را به پورت USB کامپیوتر متصل می کنید آیکونی در نوار وظیفه نمایش داده می شود. مطابق تصویر زیر این آیکون دارای تیک سبز است. به این معنی که دستگاه به پورت USB  متصل است.

برای غیرفعال کردن USB روی این آیکون کلیک کنید. گزینه Safely Remove را مشاهده می کنید. گزینه Safely Remove را انتخاب نمایید.

با انتخاب این گزینه دستگاه بصورت کاملا امن از USB جدا می شود. بنابراین فایل های شما خراب نمی شود. هم چنین فلش مموری یا حافظه خارجی آسیب نمی بیند.

اگر نتوانستید این آیکون را پیدا کنید یا چند دستگاه به کامپیوتر متصل بود، به my computer بروید.

سپس روی دستگاه موردنظر کلیک راست کنید. گزینه Eject را اتتخاب کنید.

با این کار ارتباط دستگاه با کامپیوتر قطع می شود. با خیال راحت دستگاه را از سیستم جدا کنید. یا کابل را بیرون بکشید.

اگر سوالی دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.