چگونه پسوند فایل ها در کامپیوتر را نمایش دهیم؟

حتما تا به حال با فایلهایی روی کامپیوتر خود مواجه شده اید که نوع آنها را نمی دانستید. همانطور که می دانید نوع هر فایل با پسوند مشخص می شود.

برای اینکه پسوند فایل ها را بدانید به نام آن فایل دقت کنید. پسوند فایل بعد از نام آن می آید. مثلا در فایل picture.jpg پسوند فایل jpg. و نام آن picture است.

اگر پسوند فایلها در کامپیوتر مشخص نیست مقاله زیر را بخوانید. در این مقاله به روش ظاهر کردن پسوند فایل ها می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

نحوه ظاهر کردن پسوند فایل ها

یکی از راه های نفوذ هکرها به کامپیوتر ارسال فایلهای آلوده است. در ظاهر این فایلها قالب بی خطری دارند. اما آلوده به ویروس و .. است.

هکرها یک فایل را در قالب فایلی دیگر قرار می دهند. برای مثال یک فایل اجرایی را در قالب ظاهری عکس می گذارند. به این ترتیب کاربر با کلیک روی آن باعث آلودگی سیستم می شود.

این آلودگی می تواند یک ویروس مخرب باشد. گاهی بعنوان یک جاسوس افزار در سیستم نصب می شود. سپس به ارسال اطلاعات شخصی شما می پردازد. جاسوس افزارها این کار را پنهانی انجام می دهند.

می توانید برای جلوگیری از ورود و خروج اطلاعات فایروال کامپیوتر را روشن کنید.

توصیه می کنیم همیشه به قالب فایلهای خود دقت کنید. بهتر است امکان نمایش پسوند فایلها را فعال کنید تا از چنین خطراتی در امان باشید.

گاهی کاربر علاقمند است پسوند فایل ها را بداند. اگر پسوند فایلها قابل مشاهده نیست. با تغییر تنظیمات ویژگی نمایش پسوند فایلها را فعال کنید.

مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا پنجره Computer را باز کنید. سپس روی منوی tools کلیک کنید.

در منوی tools گزینه folder options را انتخاب نمایید.

منوی tools

در پنجره ای که باز می شود به تب View بروید. سپس تیک گزینه Hide extensions for known را بردارید.

اگر این گزینه تیک داشته باشد پسوند فایلها را مخفی می کند.

روی دکمه OK کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود.

پنجره folder options

همان طور که در تصویر زیر می بینید بعد از نام فایل، پسوند آن نیز قایل مشاهده است. نوع فایل زیر عکس است و پسوند آن png می باشد.

نمایش پسوند فایل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.