عوارض عمل لیپوماتیک

Lipomatic

لیپوماتیک یکی از آخرین نوآوری های عمل لیپوساکشن است و می تواند به راحتی کمک به فرم دهی بدن کند این یک روش سریع و موثر برای مردان و زنانی است که نمی خواهند از روش سنتی و  دردناک لیپوساکشن استفاده کنند.

لیپوساکشن، به نام لیپوپلاستی، مکش لیپوساکلپتور، لیپکتومی یا لیپو نوعی جراحی زیبایی است که باعث شکسته شدن چربی ها دربدن می شود.

عمل لیپوماتیک بر روی کدام قسمت ها انجام می شود؟

اغلب عمل لیپوماتیک بر روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه، عضله های پشت کمر استفاده می شود، لیپوماتیک یک دستگاه قابل تایید FDA است که روش سنتی لیپوساکشن را ارتقاء داده و باعث می شود تا بیمار تجربیات لذت بخشی را به دست آورد.

عوارض عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک با چه ابزاری انجام می شود؟

یک کانول که در زیر پوست بیمارقرار می گیرد و با فشار قدرتمندی که بر آن وارد می شود  باعث می شود چربی های اضافی شکسته و توسط یک ابزار تو خالی خارج شود.

لیپوماتیک به طور کلی روشی برای کاهش وزن نیست و فقط هدف زیبایی شناختی دارد که باعث تغییر فرم در بدن فرد می شود.

لیپوماتیک به طور دائم سلول های چربی را حذف می کند و تغییر در فرم بدن ایجاد می کند. با این حال، اگر بیمار پس از عمل یک شیوه زندگی سالم را نداشته باشد و بسیاری نکات را در رژیم غذایی خود رعایت نکند این احتمال وجود دارد که سلولهای باقی مانده چربی در بدن بیمار بزرگتر شوند و فرم دهی انجام نشود.

عوارض عمل لیپوماتیک

خطر احتمالی

لیپوماتیک تعدادی خطرات احتمالی از جمله عفونت، بی حسی، و زخم دارد و اگر بیش از حد چربی توسط پزشکی برداشته شود، ممکن است باعث توده های ریز و یا فرورفتگی در پوست شود.

تکنولوژی پیشرفته Lipomatic اجازه می دهد تا حذف چربی در حجم بالا با دقت و زمان بیشتری انجام شود و دسترسی به مناطق سخت و ظریف بدن مانند باسن، زانو در زمان کمتر و با روند بهبود سریع تر انجام شود.

Lipomatic چگونه کار می کند؟

 Lipomatic دستگاهی است که با کمک یک ماشین فشرده شده و یک کانول متصل شده دارد که به طور خودکار ۳۶۰ درجه چرخش می یابد. کانول دارای یک حرکت ارتعاشی ثابت است که به طور موثری سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها شکسته و از بین می برد و تجربه عمل آرامی را برای بیمار ایجاد می کند.

عوارض عمل لیپوماتیک

مزایای Lipomatic

  • کاهش کبودی بر روی پوست
  • بدون درد و یا حداقل درد
  • امن و موثر در شکل دهی
  • بهبودی سریع
  • پوست به سرعت جمع می شود و افتادگی ندارد
  • اگر کانول با بافت های غیر چربی مواجه شود، توقف سریع صورت می گیرد

واسر لیپو چیست؟

واسر لیپو با تکنولوژی فوق العاده توسط امواج صدا انجام می شود هنگامی که سلول های چربی با امواج فوق صوتی شکسته می شوند، پزشک بر روی بدن برش های کوچک ساخته تا بتوانند چربی های مایع را بیرون بکشند.

در لیپوماتیک Lipomatic جراح برشی در منطقه درمان ایجاد می کند و تونلی ایجاد می کند که  دستگاه کانولا می تواند به مناطق چربی دسترسی داشته باشد، بیمار بی هوش می شود بنابراین درد وجود ندارد . سپس کانولا به داخل برشها وارد شده و باعث شکستن ان ها شده و بعد آن ها را خارج می کند.

انتخاب مناسب

اگر تجمع چربی در برخی قسمتهای خاص بدن شما وجود داشته باشد و شما نمیتوانید از این مشکل با رژیم غذایی و تمرینات خلاص شوید، ممکن است یک کاندید خوب برای لیپوماتیک باشد.

عوارض عمل لیپوماتیک

وضعیت بیمار پس از عمل لیپوماتیک چگونه است؟

بیماران می توانند چند ساعت پس از عمل از بیمارستان خارج شوند و بعد از ۲۴ ساعت می توانند به کارهای خود ادامه دهند. با توجه به روش هایی که دکتربرای عمل استفاده کرده است ممکن است دچار ورم و کبودی شود و چند هفته طول بکشد تا تورم بهبود پیدا کند. بدن شما به شکل جدیدی در می آید و هر روز فرم بهتری به خود می گیرد اگر رژیم سالمی داشته باشید می توانید به طور دائم آن را حفظ کنید.

انتظار می رود لیپوماتیک در ۳ روز بعد از جراحی، به اوج تورم و کبودی برسد. پس از ۲ هفته، تورم و كبودی به حداقل كاهش خواهد يافت. برای برگشت بدن به حالت عادی حدودا ۱ ماه زمان می برد. اثر واقعی پس از ۲ ماه بعد از جراحی دیده خواهد شد. ناحیه تحت درمان با ماساژ طبیعی و ملایم، و رعایت رژیم و بستن کمربند مخصوص  تا ۱.۵ ماه لازم است اما بدون ماساژ، ممکن است ۲-۳ ماه طول بکشد تا منطقه درمان شود.لباس فشردهای که در اختیار بیمار قرار می گیرد برای ۲-۳ ماه نگهداری و استفاده شود. بیماران معمولا روز بعد از عمل به فعالیت های عادی باز می گردند. فعالیت شدید برای یک هفته محدود است.

عوارض عمل لیپوماتیک

عوارض عمل لیپوماتیک:

طولانی شدن مدت زمان درمان

یکی از عوارض لیپوماتیک طولانی شدن زمان بهبود بیمار است که باعث خستگی در پزشک و بیمار می شود.

لاغری با لیپوماتیک دارای خطرات زیادی است که البته این ایراد کاملا مردود است و می توان گفت، پزشک در صورتی که بیمار احتیاج به عمل داشته باشد ان را انجام می دهد برای درمان، و در صورت عمل جلسات را بیشتر می کند تا طولانی و خسته کنده در یک جلسه نباشد.

کانولا

قبلا از دستگاه های قدیمی همچون لیپوساکشن استفاده می شد که روش سنتی تری نسبت به لیپوماتیک است و در ان آسیب های جدی به قسمت هایی همچون عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود بیماران به دلیل ترس از آسیب های این دستگاه کمتر به استفاده از آنها تمایل داشتند. دستگاه های  لیپوماتیک برای ایمنی و سلامتی بیمار بسیار کوشیده است و تلاش کرده است که با سنسور هوشمند در قسمت کانولا که وارد بدن بیمار می شود صدمات ناشی از استفاده از این دستگاه را به حداقل برساند. کانولا با داشتن سنسور هوشمند بر روی خود فقط چربی های اضافه ی بدن را که ضروری نیست حذف کرده و در برخورد با چربی های لازم و قسمت های دیگر بدن به سرعت متوقف می شود که آسیبی وارد نکند.

عوارض عمل لیپوماتیک

 آسیب به سیستم امنیتی بدن بدلیل استفاده از امواج

کانولا برای شکست چربی ها لرزش خفیفی در بدن ایجاد می کند و امواج اولتراسون باعث لرزش در نقاط دیگر بدن می شود که این ارتعاشات امکان آسیب به سیستم دفاعی بدن را به همراه دارد.

خطر آمبولی شدن بدن بیمار

آمبولی یک عارضه در انجام عمل های موضعی به دلیل پیشرفته نشدن علم و دستگاه های لاغری در گذشته بوده که پس از به مایع در آمدن چربی ها در بدن رگ های خونی را مسدود می کرد و باعث نقض عضوی در بدن بیمار و یا بستن رگ قلب و یا در موارد حاد تر خطر مرگ را برای بیمار داشت. اما اینکه لیپوماتیک موجب این عارضه می شود یا خیر باید گفت که سلول های چربی از طریق این عمل و کاندولا مایع اند ولی با توجه به هارت دکتر به سرعت خارج می شوند البته به میزان تخصص جراح و مهارت های او بستگی دارد که به سرعت این کار را انجام دهد و از ورود به بدن بیمار و آمبولی شدن آن جلوگیری کند.

درد و خونریزی در زمان درمان

با وجود برش های که برای ایجاد تونل در بدن بیمار برای ورود کانولا برای شکسته شدن چربی ها انجام می شود میزان خون ریزی و درد در بیمار زیاد است البته بیمار برای جلوگیری از تشدید این خونریزی ها نباید ۲ هفته قبل از عمل از داروهای اسپرین و وارافین استفاده کند و در صورتی که در طول دوره ی درمان دچار خونریزی شدید شود می تواند با مصرف اپی نفرین از آن جلوگیری کند.

 زخم و عفونت ناشی از جراحی

زخم های ایجاد شده در عمل لیپوماتیک بسیار کوچک و ظریف می باشد که در صورت مراقبت درست به زودی درمان می شود ولی اگر اصول بهداشتی رعایت نشود و در طول عمل از وسایل تمیز استفاده نشده باشد امکان عفونت در بدن بیمار وجود دارد.

برگشت مجدد چربی ها

دستگاه لیپوماتیک قابلیت این را دارند که به راحتی چربی ها را مایع کنند و آن را از بدن خارج کنند ولی نمی توان گفت این عمل دائمی است زیرا امکان جلوگیری کامل از رشد چربی ها وجود ندارد ولی با رعایت اصول رژیم مناسب می توان آن را کنترل کرد.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=8084
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.