تغییر زبان دانلود منیجر (IDM) به فارسی در کامپیوتر

اینترنت دانلود منیجر یا (IDM) نرم افزاری است برای سریع تر دانلود کردن فایل ها. با این نرم افزار براحتی می توانید فایل های خود را از سایت های مختلف در هر زمانی دانلود کنید.

همه نرم افزارها از جمله IDM به زبان انگلیسی می باشند. خوشبختانه این نرم افزار از اکثر زبان ها پشتیبانی می کند. اگر کار با نرم افزار به زبان انگلیسی برایتان مشکل است نگران نباشید.

برای استفاده آسان تر از دانلود منیجر بهتر است زبان آن را به فارسی تغییر دهید. امروز روش تغییر زبان دانلود منیجر را به فارسی توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

تغییر زبان دانلود منیجر (IDM) به فارسی در کامپیوتر

بعد از اینکه نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را نصب و فعالسازی کردید، آن را اجرا نمایید. اگر بخش تنظیمات زبان فارسی ویندوز بدرستی اعمال شده باشد، زبان نرم افزار فارسی است. در غیر این صورت برای تغییر زبان دانلود منیجر مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا باید از تنظیمات زبان در ویندوز مطمئن شوید. پس به بخش تنظیمات زبان ویندوز بروید. برای این کار روی منوی Start کلیک کرده و Control Panel را انتخاب کنید.

اگر کنترل پنل در حالت Category بود روی آن کلیک کرده و آن را روی گزینه Large icons بگذارید. سپس گزینه Region and Language را بزنید.

در پنجره محاوره ای روی Administrative و سپس  Change system locale کلیک کنید.

انتخاب تب Administrative 

منوی Current system locale را باز کرده و زبان Persian را انتخاب کنید. فراموش نکنید که روی دکمه OK بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.

انتخاب ربان Persian 

حالا دکمه Restart now را برای راه اندازی مجدد سیستم بزنید. با این کار تنظیمات مربوط به زبان فارسی ویندوز اعمال می شود.

راه اندازی مجدد ویندوز

نرم افزار IDM را مجددا اجرا کنید. اگر زبان نرم افزار انگلیسی بود، برای تغییر زبان دانلود منیجر باید وارد تنظیمات نرم افزار شوید. بنابراین روی منوی View کلیک کنید. سپس گزینه Language را انتخاب نمایید.

از لیستی که باز شده زبان Farsi را انتخاب کنید.

تغییر زبان دانلود منیجر

بعد از انتخاب گزینه Farsi پنجره ای باز می شود که با فشردن آن IDM بسته شده و زبان نرم افزار تغییر می کند. با اجرای دوباره نرم افزار مشاهده می کنید که تمام منوها و دکمه های نرم افزار IDM به زبان شیرین فارسی است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.