آموزش فشرده کردن فایل با نرم افزار WinRAR

یکی از محبوب ترین نرم افزارهای فشرده سازی فایل نرم افزار WinRAR است. برنامه WinRAR از فرمت های rar. و zip. پشتیبانی می کند. فشرده کردن فایل ها به طور چشم گیری حجم فایل ها را کاهش می دهد. هم چنین باعث افزایش سرعت دانلود فایل ها از اینترنت می شود.

اگر پسوند فایلی که از اینترنت دانلود کرده اید rar. و یا zip. است، فایل توسط نرم افزارهای فشرده سازی فشرده شده است. برای باز کردن فایل های فشرده (اکسترکت کردن) باید از نرم افزار فشرده سازی WinRAR استفاده کنید. 

اگر می خواهید فایلی را برای شخصی ایمیل یا در سایتی بارگذاری کنید، حتما این پست را مطالعه کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه به فشرده کردن فایل ها با استفاده از WinRAR بپردازید. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

آموزش فشرده کردن فایل با نرم افزار WinRAR

نرم افزار WinRAR برای فشرده کردن فایل جهت کاهش حجم آن استفاده می شود. این برنامه فایل را با فرمت های RAR. و ZIP. فشرده می کند. هم چنین قابلیت گذاشتن رمز روی فایل فشرده را نیز دارد. در ادامه به آموزش فشرده کردن فایل با این نرم افزار می پردازیم.

برای فشرده کردن فایل و RAR کردن باید نرم افزار WinRAR روی کامپیوتر نصب باشد. اگر برنامه WinRAR را نصب نکرده اید حتما آن را نصب نمایید.

بعد از نصب برنامه فایل تان را در یک پوشه قرار دهید. برای فشرده سازی فایل باید فایل در پوشه (Folder) باشد. سپس نام مناسبی برای پوشه بگذارید. زیرا فایل فشرده شده هم نام پوشه می شود. به دو روش می توانید فایل را فشرده کنید:

روش اول

در روش اول که سریع تر است روی پوشه کلیک راست کنید. سپس از منو گزینه Add to NameFile.rar را بزنید.

کلیک راست روی پوشه فایل

مشاهده می کنید که یک فایل فشرده با پسوند RAR. در کنار پوشه هم نام آن ساخته شد.

فشرده سازی فایل

روش دوم

در این روش بعد از کلیک راست روی پوشه، گزینه Add to archive را انتخاب کنید.

کلیک راست روی پوشه

با انتخاب این گزینه پنجره archive name and parameters باز می شود. در این پنجره می توانید نام فایل فشرده را تغییر دهید. برای فایل فشرده رمز بگذارید. پسوند آن را تعیین کنید و غیره.

در کادر archive name نام فایل فشرده را وارد نمایید. فرمت فایل در قسمت archive format بصورت پیش فرض روی RAR. است. می توانید آن را به ZIP. تغییر دهید.

برای گذاشتن پسورد روی فایل فشرده روی دکمه Set Password کلیک کنید.

تغییر نام فایل فشرده

رمز عبور دلخواه را در کادر Enter Password وارد کرده و دکمه ok را بزنید.

گذاشتن پسورد یا رمز عبور رو فایل فشرده

بعد از وارد کردن تنظیمات روی دکمه ok کلیک نمایید تا عملیات فشرده سازی فایل انجام شود.

کلیک روی دکمه ok

مشاهده می کنید که یک فایل فشرده در کنار پوشه قرار گرفت.

فشرده کردن فایل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.