نکات طراحی لوگو

لوگو

لوگو، آرم و نمادی است که مربوط به یک برند می باشد که مخاطبین با نگاه کردن به آن پیشینه شرکت مورد نظر را به راحتی در ذهن مرور می کنند.

لوگوها دارای معنی زیادی هستند و طراحی آن نیز دارای مسئولیت بسیار زیادی است. لوگو معمولا نماینده قابل تشخیص یک شرکت یا سازمان است. آرم ها نیز باید از طرف نام تجاری خود به سرعت و به طور موثربا مخاطبین ارتباط برقرار کنند. اگر شما در حال ایجاد یک لوگو برای شرکت خود هستید، شما در جایگاه منحصر به فرد هستید تا تأثیری مثبت بر مصرف کنندگان برند خود داشته باشید.

نکات طراحی لوگو

چه چیزی در لوگو است؟

هنگامی که یک طراح برای اولین بار بر روی یک پروژه آرم جدید کار می کند، زمان زیادی را صرف تلاش برای بهتر و قابل فهم شدن طرح برای سازمان و مخاطبان آن می کند.

 • بیانیه ای از شرکت مورد نظر
 • واژه های Brainstorm که مارک شما را توصیف می کنند
 • ایده های طرح بر اساس این واژه ها
 • طرح های فوق العاده خود با توجه به شخصیت خریدار
 • طرح خود را انتخاب کنید
 • طرح لوگو خود را در یک پلت فرم طراحی رایگان طراحی کنید
 • انتخاب گزینه های چند منظوره رنگ
 • فونت را انتخاب کنید
 • مقیاس پذیری را تضمین کنید
 • نحوه طراحی یک کسب و کار، شرکت یا آرم شخصی

اطللاعات در مورد شرکت خاص

شرکت ها برای ایجاد پول طرحی مناسب با علامت اختصاری شرکت خود برای جذب مخاطب استفاده می کنند. این طرح نشانگر محصولات و کیفیتی که این شرکت از آن استفاده می کند می باشد.

واژه های Brainstorm که مارک شما را توصیف می کند

کاربران باید واژه ای را برای معرفی شرکت خود بیان کنند که نشانگر توصیف روان و واضح محصولات برند باشد و قابل درک برای تمام افراد باشد.

پیش نویس آرم خود را با توجه به محیط تنظیم کنید.در Open Thesaurus.com یک اصطلاح مربوط به برند را وارد کنید که محصول شما را به بهترین نحو توصیف کند.

به عنوان مثال، اگر شما در صنعت پوشاک هستید، ممکن است فقط “لباس” را تایپ کنید. از نظر توصیفی، مترادف هایی که ظاهر می شوند، شگفت زده خواهید شد.

ایده های طرح بر اساس این واژه ها

چند کلمه کلیدی برای جهت گیری طرح خود انتخاب کنید و با توجه به این واژه های کلیدی نام های متفاوت بسازید.

شما می توانید این طرح ها را بر اساس شکل، نام تجاری شرکت مورد نظر طراحی کنید.

همانطور که طرح های مفیدی برای لوگوی خود طراحی می کنید، این نکات را در ذهن داشته باشید:

شکل طراحی شده بهتر است که ساده باشد. شما در طرح خود باید کاملا از آثارهنری که در کلیپ هنری دیگر یا نمادهای عمومی مثل یک آیکون جهان، ستاره یا نمادی که ذهن مخاطبین را به سمت برند دیگری ببرد پرهیز کنید. در این آثار صادق باشید.

انتخاب گزینه های چند منظوره رنگ

نکات طراحی لوگو

به عنوان یک قاعده کلی، بیش از سه رنگ را انتخاب نکنید. یک رنگ یا گروهی از رنگ ها را انتخاب کنید.

نشان دادن طرح

هنگامی که تعداد انگشت شماری از طرح های مختلف را بر روی کاغذ قرار داده اید، طرح هایی را در نظر بگیرید و آنها را برای نشان دادن به دیگران انتخاب کنید تا متوجه بشید کدام طرح مورد پسند عامه افراد قرار می گیرد.

این پیشنهادها را با دوستان، اعضای خانواده و یک همکار که به آن اعتماد دارید، به اشتراک بگذارید. این نظرات در مورد آثار هنری شما مؤثر است زیرا می تواند نشان دهد که چگونه مشتریان برند شما را دریافت می کنند نه فقط افرادی که به شما نزدیک هستند.

طرح لوگو در یک پلت فرم طراحی

اکنون وقت آن رسیده است تا تکنیک های خود را به دست بیاورید و کاغذ را به قالب دیجیتالی تبدیل کنید. برای آوردن این طراحی به زندگی، شما دارای بسیاری از سیستم عامل های رایگان در دسترس برای بازنویسی طرح خود در قالب دیجیتال هستید. چند راه حل رایگان وجود دارد:

 • Logo Crisp
 • Logojoy
 • DesignMantic
 • GraphicSprings

سیستم عامل های فوق می تواند به شما در طراحی لوگو طراحی شده در قالب دیجیتال کمک کند. یکی از مهمترین چیزهایی است که باید بدانیم. طرح بندی است. اطمینان حاصل کنید که تمام متن ها و اشکال شما دارای فاصله هستند.

فونت را انتخاب کنید

این زمان برای ترکیب متن مناسب با تصاویر است. اگر طرح شما انتخاب شده است، عمدتا یک شکل یا نماد است، باید متن مناسبی با توجه به برند خاص خود انتخاب کنید.

انتخاب فونت مناسب برای شرکت شما می تواند در مورد کسب و کار شما بسیار موثر باشد. شما می توانید یک فونت را انتخاب کنید که کلاسیک یا مدرن باشد.

مقیاس پذیری را تضمین کنید

لوگوها به معنای نشان دادن شرکت شما در سیستم عامل های مختلف هستند  به صورت چاپی، در وب سایت شما، در صفحه های مختلف در سراسر اینترنت به عنوان نشان دادن کسب و کار شما رشد می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments