تونر صورت چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

امروزه مراقبت های پوستی دغدغه بسیاری از افراد است. با ورود محصولات آرایشی و استفاده از آن ها مراقبت های پوستی نقش مهمی در جوان ماندن و محافظت پوست موثر است. پاکسازی پوست از آلودگی ها و تنظیم ph پوست بعد از شستشو باید به یک عادت روزانه تبدیل شود.

در این مقاله ابتدا به معرفی تونر می پردازیم و فواید آن را توضیح می دهیم. سپس روش تهیه یک تونر خانگی را به شما عزیزان آموزش می دهیم. ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

تونر صورت چیست؟

تونر چیست فواید تونر

تونر آلودگی های روی پوست و منافذ پوستی را پاک می کند. حتی بعد از شست و شوی صورت با صابون یا میسلار واتر یا شیر پاک کن این آلودگی ها پاک نمی شوند. زیرا انواع پاک کننده ها و شوینده ها قادر به پاک کردن منافذ پوست نیستند. به همین دلیل متخصصان پوست استفاده از تونر را بعد از شستشوی صورت توصیه می کنند.

استفاده منظم از تونر تاثیر بسیار بیشتری نسبت به ماسک های صورت دارد. تونر ها انواع آبکی و ژله ای دارند و حاوی آب و عصاره های گیاهی هستند. در انتخاب نوع تونر دقت کنید. باید تونری مناسب پوست صورت تان تهیه کنید.

فواید تونر

تونر باعث پاکسازی منافذ پوست از آلودگی ها و در نتیجه شادابی و طراوت پوست می شود. زمانی که صورت خود را با انواع شوینده ها تمیز می کنید میزان اسیدیته پوست تغییر می کند. استفاده از تونر باعث تنظیم ph پوست می شود.

هم چنین خاصیت آبرسانی دارند و باعث مرطوب شدن پوست می شود. با ایجاد لایه محافظتی از پوست در برابر آلودگی ها محافظت می کنند. علاوه بر آن در بسته شدن منافذ پوست و یا کوچک شدن آن بسیار موثر است.

چگونه از تونر استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از تونر

بسیاری از افراد از تونر به عنوان شوینده استفاده می کنند. در صورتی که تونرها باید بعد از شست و شوی صورت و پاک کردن آن با صابون، میسلار واتر و شیر پاک کن استفاده شوند. همان طور که گفتیم کاربرد تونر در پاکسازی صورت و منافذ پوست از آلودگی ها و گرد و غبار هوا و مواد آرایشی است. بنابراین به هیچ عنوان برای پاک کردن آرایش از آن استفاده نکنید.

ابتدا آرایش صورت را با میسلار واتر یا شیر پاک کن به کمک پد آرایش پاک کن به خوبی پاک کنید. بعد صورت را با صابون یا شوینده مناسب پوست تان بشویید. بعد از خشک کردن پوست، پد را به تونر آغشته کرده و روی پوست تان بمالید.

آلودگی روی پد به خوبی نشان می دهد که صورت شما با وجود شست و شو به طور کامل پاک نشده است. بعد از انجام این مراحل می توانید از مرطوب کننده، اسپری یا آبرسان و کرم شب استفاده نمایید.

توجه کنید از تونر در طول روز بیشتر از دو بار استفاده نکنید. به هیچ عنوان بعد از تونر صورت تان را با آب نشویید. زیرا خاصیت آن از بین می رود.

گلاب، یک تونر خانگی

شاید باور نکنید اما شما همین الان هم در منزل تان یک تونر بسیار عالی دارید. اگر نمی خواهید هزینه کنید می توانید از گلاب برای پاکسازی پوست تان استفاده کنید. گلاب خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و آبرسان خوبی برای پوست تان است.

اگر پوست تان خشک است می توانید کمی گلیسیرین به آن اضافه کنید. برای کنترل چربی پوست نیز به جای گلیسیرین از آبلیموی تازه استفاده نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.