سایت های مورد اعتماد برای اسکن و حذف ویروس

سایت های قابل اعتماد برای اسکن ویروس و حذف آن

این اسکنرهای آنتی‎ویروسی که در این مقاله شما را با آن ها آشنا می کنیم از بهترین ها هستند.

این نکته را به یاد داشته باشید که تمامی این اسکن‌ها روی مرورگر شما انجام نمی‎شود. به عنوان مثال برای استفاده از پاندا کلود کرینر باید ابزار اسکنر آنتی‎ویروس آنلاین را دانلود کنید تا بتوانید از اسکن سریع آن استفاده کنید.

Panda Cloud Cleaner

Panda Cloud Cleaner  نسخه پیشرفته تری به مدل قبلی است وباعث ایجاد قابلیت های بیشتر در آن است. کاربران می توانند با استفاده از Cloud Cleaner قبل از شروع اسکن تمامی برنامه‎های پیش زمینه را ببندند. با این کار Cloud Cleaner به شما کمک می‌کند تا آسان تر فایل‎های مخرب را که مخفی شده اند بیابید.

استفاده از Panda Cloud Cleaner بسیار آسان است. زمانی که اسکن کامل شد فایل‎های مخرب را انتخاب کرده و حذف می‎کنید. البته کاربا این برنامه زمان ‎بر است و برای افرادی که نمی توانند منتظر بمانند بهتر است مورد دیگری انتخاب شود.

سایت های مورد اعتماد برای اسکن و حذف ویروس

ESET Online Scanner

یکی از بهترین برنامه های رایگان و آنلاین آنتی ویروس ESET Online Scanner می باشد که استفاده از آن بسیار راحت است.

این آنتی ویروس قابلیت انتخاب اسکن سریع، کامل و مخصوص را به کاربران می دهد و کاربر می تو اند فایل های مخرب را به صورت خودکار انتخاب کنند تا حذف شود.

Google Chrome

یکی از روش هایی که کاربران می توانند با آن فایل های مخرب را از بین ببرند گوگل کروم است که از این طریق کاربران می توانند به صورت مستقیم فایل های خود را اسکن کنند.

اکثر کاربران در نقاط مختلف دنیا این مرورگر قوی را بر روی سیستم خود دارند. برای استفاده کردن از این برنامه آدرس chrome://settings/cleanup را در قسمت کروم خود وارد کنید زمانی که صفحه بارگذاری شد Find را انتخاب کرده و کمی منتظر بمانید تا اسکن آنتی‎ویروس کامل شود.

F-Secure Online Scanner

F-Secure’s Online Scanner یکی از قوی ترین اسکنر های آنتی ویروس آنلاین می باشد که قابلیت شناسایی اکثر بدافزارها را بدون نیاز به نصب دارد.

این برنامه تمام سیستم شما را به صورت خودکار اسکن می کند.

اسکنرهای فایل‎های مخرب فردی

این نوع اسکنرها با اسکنرهای آنتی‎ویروس آنلاین متفاوت هستند. در این ابزارها به جای اسکن کل سیستم برای پیدا کردن ویوس ها یک فایل را انتخاب می کنید. هدف این آنتی ویروس ها این است که قبل از اینکه یک فایل بر روی سیستم شما اجرا شود اسکن شود قبل از اینکه ویروس داخل کل سیستم شود.

شما می‎توانید بفهمید که یک فایل مخرب است یا خیر و به محققان امنیتی کمک کنید تا ویروس‎های جدید را بیابند. این نکته را به یاد داشته باشید که اسکنر فایل‎های مخرب فردی نمی‎توانند جایگزین خوبی برای نرم ‎افزارهای آنتی‎ویروس بر روی دستگاهتان شوند.

VirScan

VirScan به کاربران امکان آپلود یک فایلی را که بیش از ۲۰ مگابایت حجم نداشته باشد را می دهد تا اسکن شود.

کاربران می‏توانند یک فایل ZIP یا RAR را آپدیت کنند. البته فایل شما می‎تواند حداکثر حاوی بیست فایل فشرده باشد.

VirusTotal

VirusTotal ابزارهای متفاوت و یکی از بزرگترین پایگاه داده‎ها را از فایل‎های مخرب دارد. یکی دیگر از ویژگی های این نرم‎افزار این است که از طریق ایمیل آنالیز را انجام می‎دهد. شما می‏توانید فایلی را که به نظرتان دچار ویروس شده است را به طور مستقیم به VirusTotal ایمیل کنید و آن‎ها وضعیت را برای شما ایمیل می‎کنند.

MetaDefender

MetaDefender انواع ویروس را از طریق سی ابزارشناسایی می کند و فایل ها را از طریق آن‎ها اسکن می‎کند. روند کار آن مانند دیگر ابزارهاست. شما می‏توانید فایل خود را از طریق یک فایل، یک آدرس IP، یک URL، یک دامنه و همچنین CVE آپلود کنید. رابط کاربری MetaDefender  دارای گزینه‎های متفاوتی برای آنالیز دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.