ایجاد سبک در ورد 2013 – ساخت استایل (Style)

در آموزش امروز به تعریف سبک (Style) و نحوه ایجاد آن می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

سبک (Style) چیست؟

سبک (Style) باعث صرفه جویی در وقت شما و افزایش سرعت کار می شود. تنها با چند کلیک می توانید فرمت دلخواه تان را به وجود بیاورید. سپس آن را ذخیره کنید و در تمام سند از آن استفاده کنید.

اما سبک (Style) چیست؟ به فرمت هایی مانند اندازه، نوع فونت، رنگ، ترازبندی و … که به یک متن می دهید، سبک می گویند. با ایجاد سبک در ورد کار روی سند بسیار آسان تر می شود. این ویژگی عالی در ورد بیشتر برای کسانی که روی مقاله ها و پایان نامه ها کار می کنند، مفید است. در ادامه به نحوه ایجاد سبک در ورد ۲۰۱۳ می پردازیم.

ایجاد سبک (Style) در ورد ۲۰۱۳

قبل از این که مقاله را آماده کنید سبک های مورد نیاز را ایجاد کنید. زیرا در هنگام تایپ و آماده سازی مطالب به راحتی و سریع Style را روی آن ها اعمال می کنید.

برای ایجاد سبک در ورد ۲۰۱۳ به منوی Home بروید. در دسته Styles، روی علامت مثلث پایین کادر سبک ها کلیک کنید. با این کار منوی حاوی سبک های مختلف باز می شود.

حالا برای ساخت Style در ورد روی گزینه Create a Style کلیک کنید.

کلیک روی گزینه Create Style

در مرحله بعدی در کادر Name نامی مناسب برای استایل وارد کنید. سپس برای ویرایش سبک Modify را انتخاب کنید. ما می خواهیم استایلی برای عناوین جداول در مقاله ایجاد کنیم. تا در مرحله بعدی فهرست مطالب جدول را ایجاد کنیم. به همین دلیل نام سبک را Table وارد می کنیم.

برای ایجاد فهرست مطالب در ورد ۲۰۱۳ به صورت اتوماتیک اینجا کلیک کنید.

انتخاب نام مناسب برای سبک

تنظیم سبک (Style)

بعد از این که دکمه Modify را انتخاب کردید وارد پنجره ویرایش استایل می شوید. در قسمت Formatting باید فرمت و ویژگی های سبک را تعیین کنید.

این ویژگی ها شامل نوع فرمت متن، اندازه متن، ضخامت (B)، مورب (I) و زیر خط دار بودن (U) است. ما فرمت B Nazanin و اندازه ۱۲ را برای سبک Table انتخاب کردیم.

هم چنین در قسمت Automatic رنگ متن را انتخاب کنید. روی علامت مثلث بزنید و از منو روی رنگ دلخواه تان کلیک نمایید.

دقت کنید که برای تعیین فرمت سبک به زبان فارسی باید از منوی بعدی گزینه Complex را انتخاب کرده باشید. اگر متن انگلیسی است گزینه Latin را بزنید.

برای ترازبندی نیز ما وسط را انتخاب کردیم. چون عناوین جداول باید زیر هر جدول و در وسط صفحه قرار بگیرد. گزینه های بعدی درباره فاصله خطوط و میزان تورفتگی است که آن ها را نیز تعیین کنید.

در آخر دکمه OK را بزنید تا تغییرات اعمال شود.

ایجاد سبک در ورد استایل

اگر در لیست سبک ها دقت کنید سبکی به نام Table مشاهده می کنید. به همین راحتی می توان هر تعداد سبک با ویژگی های متفاوت ایجاد کرد.

بعد از این که سبک را ایجاد کردید، متن مورد نظر را انتخاب کنید. در منوی سبک ها روی سبک Table کلیک کنید. تمام ویژگی هایی که در سبک تنظیم کرده اید روی متن اعمال می شود.

ویرایش و حذف سبک (Style)

اگر بخواهید سبکی را ویرایش کنید کافی ست روی آن کلیک راست کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در منو گزینه Modify برای ویرایش وجود دارد.

روی گزینه Modify کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش سبک شوید. با این ویژگی می توانید سبک های پیش فرض ورد را ویرایش و سفارشی سازی کنید.

برای حذف سبک مورد نظرتان بعد از کلیک راست روی آن سبک، گزینه Remove frome Gallery را بزنید.

ویرایش یا حذف سبک یا استایل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.