تبدیل فایل pdf فارسی به word

تبدیل فایل pdf فارسی به word با تمامی نرم افزار ها

یکی از موادی که افراد در کارهای خود به آن احتیاج دارند تبدیل فایل PDF به WORD است. وقتی شما یک فایل پی دی اف را به ورد می خواهید تبدیل کنید متن شما به صورت درهم ریخته می شود.

در این مقاله ما شما را با یک روش تبدیل این دو نرم افزار بدون نیاز به برنامه خاصی آشنا می کنیم این آموزش بر روی فایل های دست کاری شده شاید پاسخی ندهد ولی ما به شما توصیه می کنیم از این روش استفاده کنید.

ما علاوه بر تبدیل فایل های PDF به word با کمی تغییرات در مرورگر google chrome را به PDF خوان پیش فرض ویندوزهای ۷ ، ویستا و xp تبدیل کنیم یعنی دیگه فایل های PDF با نرم افزار Adobe Reader  باز نمی شود و زمانی که بر روی فایل PDF کلیلک کنید در google chrome باز می شود پس می توان اسم این آموزش را تبدیل گوگل کروم به PDF خوان پیش فرض در ویندوز های XP ، ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸.۱ و ۱۰ هم گذاشت.

برای تبدیل این دو نرم افزار راه ها و برنامه های متفاوتی را امتحان کردیم که مطالب انگلیسی و عکس ها به درستی تبدیل می شد ولی در اینجا به شما بدون نرم افزار خاصی آموزش تبدیل را می دهیم. این روش در ویندوز های XP ، ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸.۱ و ۱۰ هم امتحان شده و جواب داده ولی تنظیمات xp متفاوت می باشد و بعد از پایان آموزش ویندوز های ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸.۱ و ۱۰ ، تنظیمات مربوط به ویندوز xp رو هم آموزش می دهیم.

تبدیل PDF به Word در ویندوز ویستا ، ۷

در گام نخست شما باید در قسمت جستجو در منوی استارت assoc را تایپ کنید ودر قسمت بالای نتایج جستجو بر روی عبارت make a file type always open in a specific program کلیک کنید مانند شکل پایین.

تبدیل فایل pdf فارسی به word

به عکس زیر نگاه کنید در قسمتی که برای شما باز می شود نرم افزار PDF را پیدا کنید و در حالت انتخاب قرار دهید و از گزینه change program بالای صفحه google chrome رو انتخاب کنید.

تبدیل PDF به Word در ویندوز های ویستا ، 7

تبدیل PDF به Word در ویندوز های ویستا ، 7

بعد از اینکه Google chrome را انتخاب کردید کمی صبر کنید تا لود شود و از این به بعد تمام فایل های PDF در Google chrome باز می شود. اکنون شما می توانید از یه فایل PDF که محتویات آن فارسی بوده را در google chrome باز نموده و قسمتی یا تمامی متن رو کپی کرده و در نرم افزار   word  این مطالب را paste کنید ،می بینید که بدون هیچ مشکلی قسمت انتخاب شده بصورت صحیح در word کپی می شود. به همین راحتی شما هم پیش فرض نرم افزار فایل های PDF  خود را تغییر دادید و هم مشکل تبدیل فایل های PDF به  word را حل کردید.

تبدیل PDF به Word در ویندوز ۸ ، ۸.۱ و ۱۰

یکی از روش های تبدیل Google chrome به PDF خوان ویندوز که در تمامی نسخه های ویندوز جواب می دهد ، به این صورت است که بر روی فایل PDF راست کلیک کنید و از قسمتOpen With نرم افزار مرورگر Google chrome را انتخاب کنید. از الان به بعد تمام فایل های PDF شما در Google chrom  باز می شود  و شما به آسانی می توانید مطالب فارسی خود را در نرم افزار Word  به اجرا در بیاورید.

تبدیل فایل pdf فارسی به word

به عکس نگاه کنید روش صحیح کپی کردن متن ها را در نرم افزار ورد به شما نشان می دهد.

تبدیل فایل pdf فارسی به word

تبدیل PDF به Word در ویندوز XP

برای تبدیل کردن این حالت شما باید در قسمت My Computer ازمنوی Tools گزینه Folder Options  را انتخاب کنید. حال در قسمتFolder Options  بر روی گزینه File Types  کلیک کنید و از لیستی که با عنوان Registered File Types باز شده گزینه PDF رو انتخاب کنید.

 

تبدیل فایل pdf فارسی به word

به تصویر زیر توجه کنید شما باید گزینه change program را انتخاب کنید و از قسمت به نمایش گذاشته شدهGoogle chrome  را انتخاب کنید.

تبدیل فایل pdf فارسی به word

اکنون شما می توانید از این تبدیل در ویندوزxp  هم استفاده کنید.

اگر روش بالا برای شما جواب نداد می توانید نرم افزار Xilisoft PDF to Word Converter را دانلود کنید و از آن استفاده کنید و اگر این نرم افزار هم جواب نداد ، و بهم ریختگی مشاهده کردید، فایل پی دی اف شما استاندارد نیست و راهی برای تبدیل آن وجود ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. کریمی می گوید

  سلام
  عالی بود …انجام دادم
  اما…
  یک بار انجام میشه…. برا همیشه نیست…برا هر دفعه باید همان تنظیمات جایگزینی کروم را انجام داد
  ۲- البته پیچ ست اپ متن رو هم بهم میریزه.
  بهر حال ممنون .. به همه این کارا …ارزششو دارره و …شماهم بهترش خواهیدکرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.