چگونه مانع هک شدن گوشی تلفن همراه خود شویم؟

هک شدن گوشی شکایتی است که معمولا از سوی کاربران تلفن همراه می شود. افراد سودجو با نفوذ به تلفن به اطلاعات شخصی شما مانند اطلاعات بانکی، ایمیل های کاری و عکس ها و فیلم های شخصی دسترسی پیدا کنند و از شما سوء استفاده کنند.

در این مقاله به معرفی راه هایی برای جلوگیری از هک شدن گوشی می پردازیم. با مطالعه این روش ها دیگر نگران نفوذ خرابکاران به تلفن همراه خود توسط جاسوس افزارها نباشید. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

چکار کنیم تا از هک شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

هک شدن گوشی

ساده ترین روش نفوذ به تلفن همراه نصب یک برنامه مخرب و جاسوس افزار است. به همین دلیل در این مقاله به شما می گوییم چگونه مانع هک شدن گوشی خود شوید. در ادامه به معرفی و توضیح این روش ها می پردازیم.

چلوگیری از هک شدن گوشی با نصب آنتی ویروس و فایروال

مطمئنا نصب یک آنتی ویروس خوب تا حدود زیادی می تواند از دست یابی هکرها به گوشی شما جلوگیری کند. زیرا هر برنامه ای که روی تلفن همراه نصب کنید، توسط آنتی ویروس اسکن می شود. اگر مورد مشکوکی داشته باشد خطای امنیتی می دهد. هم چنین فایروال انتقال اطلاعات را از اینترنت به گوشی بررسی می کند. بعد از این که برنامه جدیدی روی تلفن تان نصب کردید، تبادل اطلاعات را به اینترنت چک می کند. خصوصا برنامه هایی که آنلاین نیستند. اگر برنامه ای به تبادل اطلاعات غیرمجاز از اینترنت بپردازد به عنوان جاسوس افزار شناسایی کرده و به شما اطلاع می دهد.

دانلود برنامه های موبایل از گوگل پلی و اپ استور

گوگل پلی و اپ استور دو فروشگاه معتبر و بزرگ اپلیکیشن های موبایل هستند. هر برنامه ای که در این فروشگاه ها قرار می گیرد، اسکن شده و قابل اعتماد است. بنابراین حتما برنامه های گوشی خود را از این دو فروشگاه دانلود و نصب نمایید. با این کار دیگر نگران نصب برنامه هایی در قالب جاسوس افزار روی تلفن خود نیستید.

بروز رسانی برنامه ها و سیستم عامل

سیستم عامل و برنامه ها به صورت دوره ای بروز رسانی می شوند. برنامه ها در هر بروز رسانی از لحاظ امنیتی تغییرات زیادی می کنند. بسیاری از حفره های امنیتی برنامه ها و سیستم عامل در آپدیت های دوره ای آن ها رفع می شود. بنابرانی آپدیت های دوره ای را پشت گوش نیندازید و حتما اقدام به بروز رسانی آن ها کنید.

البته گوگل تدابیر امنیتی خوبی در برابر خطر هک شدن اطلاعات شخصی کاربران خود در نظر گرفته است.

رمزگذاری روی برنامه های موبایل

هر چه دسترسی به اطلاعات شما سخت تر باشد امکان هک شدن گوشی تان نیز کمتر می شود. با گذاشتن رمز عبور روی برنامه های مختلف یک لایه امنیتی ایجاد می کنید که حتی بعد از هک شدن گوشی شما یک مرحله تا دست یابی به اطلاعات شما برای هکر وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.