انتشار امتیاز پردازنده اپل A10X در بنچمارک‌های انتوتو و گیک‌بنچ

انتشار امتیاز پردازنده اپل A10X در بنچمارک‌های انتوتو و گیک‌بنچ

سیستم روی تراشه‌های اپل (به انگلیسی: Apple System on Chips) یا به اختصار Apple Ax خانواده‌ای از سیستم روی تراشه‌های ساخت شرکت اپل است که در آی‌فون، آی‌پد، آی‌پاد و اپل تی‌وی به‌کار می‌رود. در این خانواده، شرکت اپل پردازنده بر اساس معماری آرم، یک واحد پردازش گرافیکی، کش و برخی الزامات دیگر الکترونیکی را در یک پکیج فیزیکی یکپارچه می‌کند.

سیستم-روی-یک-چیپ جدیدکمپانی ” اپل “موسوم به A10X Fusion در جریان کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد؛ این تراشه در آیپد پرو جدید نیز مورد استفاده قرار گرفته است. تعداد هسته‌های پردازشی در این چیپست نسبت به پردازنده‌ی A10 افزایش یافته است که با توجه به آن می‌توان افزایش عملکرد A10X Fusion را پیش‌بینی کرد. طبق آخرین گفته‌ های “اپل”، عملکرد پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی چیپست A10X نسبت به نسل قبل، به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد بهبود یافته است.

با معرفی آیپد پرو، نتایج احتمالی حاصل از اجرای بنچمارک گیک‌بنچ روی این محصول نیز در دیتابیس گیک‌بنچ رؤیت شده است. A10X موفق به کسب امتیازهای بسیار بالایی در بنچمارک Geekbench شده است که عملکرد فوق‌العاده‌ی این پردازنده را تأیید می‌کند. A10X در بخش تک‌هسته‌ای امتیاز ۳۹۱۷ و در بخش چندهسته‌ای امتیاز شگفت‌انگیز ۹۲۹۴ را کسب کرده است.
چنانچه امتیاز تک و چندهسته‌ای تراشه‌های هشت هسته‌ای اسنپدراگون ۸۳۵ (۱۸۹۲ و ۶۳۵۰) و اکسینوس ۸۸۹۵ (۲۰۱۹ و ۶۴۵۲) را با تراشه‌ی A10X مقایسه کنیم، متوجه عملکرد بی‌نقص اپل در بهینه‌سازی این تراشه خواهیم شد؛ عملکرد چندهسته‌ای A10X نسبت به نسل قبل افزایش قابل‌ توجهی داشته است که علت‌ اصلی آن، افزایش تعداد هسته‌های پردازنده و بهبودهایی است که در نسل جدید تراشه‌های اپل اعمال شده است.

انتشار امتیاز پردازنده اپل A10X در بنچمارک‌های انتوتو و گیک‌بنچ

در آزمون انتوتو نیز چیپست A10X Fusion با پشت سر گذاشتن عدد ۲۰۰ هزار، قدرت بالای پردازشی خود را اثبات کرد. این پردازنده موفق به کسب امتیاز خارق‌العاده‌ی ۲۳۴,۰۸۲ در این بنچمارک شده است. تراشه‌ی جدید اپل در بخش‌های گرافیک ۳D و پردازش چندهسته‌ای، به ترتیب موفق به کسب نمرات ۹۳,۵۴۶ و ۱۹,۹۴۱ شده است.

 

انتشار امتیاز پردازنده اپل A10X در بنچمارک‌های انتوتو و گیک‌بنچ
جزئیات بیشتری از ساختار چیپست A10X اپل تا الان منتشر نشده است؛ اما تا بدین جای کار با افزایش تعداد هسته‌های پردازشی و بهبود عملکرد این پردازنده نسبت به نسل‌های قبل، شاهد کسب نمرات بسیار بالای آن در بنچمارک‌های مختلف هستیم.
حال در انتها سوال این است که،شما عملکرد چیپست A10X Fusion را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.