آشنایی با برترین پردازنده ها ۲۰۱۷

آشنایی با برترین پردازنده ها ۲۰۱۷

شرکت های تولیدکننده پردازنده دسکتاپی متعدد نیستند و در حال حاضر تنها دو برند اینتل و AMD در این زمینه فعال می کنند. بنابراین افراد نمی توانن با توجه به برند موردنظر پردازنده ای خریداری کنند زیرا در این زمینه تنوغی وجود نداشته اما مدل پردازنده در نوع های مختلف می تواند یک قوه انتخابی برای کاربر تلقی شود. بسیاری هستند که قصد دارند به خرید یک پرندازنده ایده آل دست پیدا کنند اما این موضوع نیازمند آگاهی و اطلاعات کافی در زمینه پردازنده و تمامی دانش های تخصصی مربوط به آن است.

از این رو تصمیم گرفتیم شما را در مقاله موردبحث با برترین پردازنده های بازار آشنا سازیم. قطعا به کمک چنین مقاله خواهید توانست انتخاب قابل قبولی داشته و مدلی را جهت نصب روی سیستمتان انتخاب کنید که عملکرد خوبی می تواند از خود نشان دهد. اما این برترین ها کدامیک هستند و چه ویژگی هایی دارند. لیست شامل مدل های رده بالا و میان رده پردازنده ها شده و تنها این پرچمداران نیستند که پیروز محسوب می شوند.

۱- اینتل پنتیوم G4560

اگرچه بیشتر پردازنده ها در نسل جدید کبی لیک حرکت می کنند اما برخی مدل های پنتیوم حقیقتا هیجان انگیز است. برای مثال اینتل پنتیوم G4560 بوده که تنها ۶۵ دلار قیمت دارد. با چنین پردازنده دو هسته ای می توان انتظار حداقلی از آن داشت و با فناوری Hyper-Threading که اینتل روی این پردازنده پیاده کرده می تواند بیش از سطح عملکرد خود ظاهر شود. شرکت اینتل از فناوری Turbo Boost برای این مدل بهره نگرفته اما فرکانس کاری آن به ۲٫۳ گیگاهرتز می رسد. سطح کش سه مگابایتی، کنترل دو حافظه DDR4، نسل سوم PCIe  و برخی دیگر، ویژگی های این پردازنده را کامل کرده و آن را به محصولی ایده آل تبدیل نمود.

۲- اینتل Core i3-7100

 

شرکت اینتل پردازنده Core i3-7100 را با همان قیمتی مشابه  Core i3-6100 معرفی کرد. به طور طبیعی i3-7100  جانشینی برای  i3-6100 محسوب می شود. با پرداخت ۱۲۰ دلار پردازنده قدرتمندتری در مقایسه با Core i3-6100 با فرکانس ۳٫۷ گیگاهرتزی شامل حال شما می شود.

یکی از مزایای پردازنده های Core i3 پلتفرم مدرن آنها محسوب می شود. با پشتیبانی از چیپ Z270 ، باید انتظار داشت این پردازنده به پشتیبانی مادربوردی با اتصال ۲۴ خط PCIe 3.0 با ۱۰ پورت USB 3.0 SuperSpeed، شش کانکتور SATA و درگاه گیگابیت اترنت بپردازد.

۳- اینتل Core i5-7500

شرکت اینتل موفق شد سه نسل Core i5 یعنی ۶۶۰۰K اسکای لیک، ۴۶۹۰K هازول و ۷۶۰۰K کبی لیک را به خوبی به فروش برساند. اگرچه قیمت نسخه جدید ۱۰ دلار بالاتر بوده اما نسبت به باقی ارزش خرید بیشتری دارد.

با فرکانس پایه ۳٫۸ گیگاهرتزی و حداکثری ۴٫۲ گیگاهرتزی و قابلیت توربو بوست، اورکلاکرها اجازه دارند تا فرکانس این پردازنده قدرتمند را افزایش دهند. یعنی افزایشی تا ۵ گیگاهرتز که چشمگیر و فوق العاده به شمار می رود و کمتر پردازنده ای قابلیت آن را دارد.

اگر پردازنده ۴۶۹۰K  را روی مادربوردی با پلتفرم LGA 1150 قدیمی قرار دادید باید بررسی داشته باشید که مادربورد مذکور از کانکتورهای PCIe 3.0،  USB 3.0  و دیگر فناوری ها برخوردار است یا خیر.

 

۴- اینتل Core i7-7700K

هنگامی که شرکت اینتل معماری جدید کبی لیک را معرفی کرد یکی از قدرتمندترین مدل های آن i7-5820K بود. این پردازنده با فرکانس هسته بالا و قابلیت اورکلاک محصولی قدرتمند از شرکت اینتل به شمار می رفت. قیمت مدل مناسب بوده و برای کسانی که به دنبال سیستم قدرتمند هستند وجود i7-5820K قطعا در چنین سیستمی حتمی است. اما برای دستیابی به یک پردازنده بهتر و قدرتمندتر باید Core i7-7700K را انتخاب کرد.

پردازنده چهار هسته ای مورد اشاره با فرکانس ۴٫۲ گیگاهرتزی و قابلیت اورکلاک تا ۴٫۵ گیگاهرتزی بسیار مناسب بازی می باشد. نسخه ای با فرکانس ۵ گیگاهرتزی انتظار می رود بتواند سیستم گیمینگ تمام عیاری را فراهم اورد.

منبع

نظرات بسته شده است.