تراشه گرافیکی MX150 انویدیا معرفی شد

تراشه گرافیکی MX150 انویدیا معرفی شد

شرکت انویدیا به تازگی تراشه گرافیکی لپتاپی خود MX150 را معرفی کرد که نسبت به مدل های پیشین عملکرد بهتری داشته و محصولی کارآمد به شمار می رود. البته معرفی کامل این تراشه در کامپیوتکس ۲۰۱۷ انجام می گیرد اما به تازگی اشاره کوتاهی به این محصول شرکت انویدیا شده است.

MX150 همانطور که نسخه کارت گرافیک آن مقرون به صرفه و اقتصادی بوده، اما عملکرد مطلوبی دارد، خود نیز یک تراشه گرافیکی اقتصادی برای لپتاپ های گیمینگ میان رده  بوده که در مقایسه با HD620 اینتل چهار برابر سریع بوده و در برابر GeForce 940MX انویدیا نیز بیش از ۳۳ درصد عملکرد بالاتری می تواند از خود نشان دهد.

با چنین عواملی MX150 تراشه گرافیکی ایده آل از شرکت آمریکایی محسوب شده که می تواند کاربردی باشد و پرتوان ظاهر شود. البته مشخص نشده چه لپتاپ هایی از تراشه گرافیکی MX150 بهره خواهند گرفت اما گفته می شود، شرکت های ایسر، ایسوس، اچ پی، ام اس آی و برخی دیگر این تراشه گرافیکی را در لپتاپ های خود به کار می گیرند.

در سال گذشته نیز این شرکت ها تراشه GeForce 940MX را در محصولات خود به کار گرفتند. مشخصات فنی دقیق تراشه دردسترس قرار نگرفته است اما گفته می شود مدل از تراشه GP108 برخوردار بوده که پیشتر GeForce GT 1030 با حافظه ۲ گیگابایتی براساس آن معرفی شد.

با توجه به گزارش لپتاپ هایی با تراشه گرافیکی مذکور در آینده نزدیک که احتمالا تابستان سال جاری خواهد بود از راه می رسند. جزئیات بیشتری درباره تراشه مورد بحث در دست نیست تا به آن اشاره کرد و برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

احتمالا انویدیا بزودی در جریان کامپیوتکس ۲۰۱۷ جزئیات تکمیلی MX150 را اعلام می کند و برای کسب اطلاعات کافی باید منتظر ماند. همچنین انتظار داریم لپتاپ هایی با این تراشه در جریان نمایشگاه مورد اشاره معرفی شوند.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *