کوالکام پردازنده های میان رده جدید را معرفی کرد

شرکت کوالکام همانطور که انتظار می رفت به تازگی پردازنده های میان رده سری اسنپدراگون ۶۰۰ خود را معرفی کرده است. این محصولات دو مدل اسنپدراگون ۶۶۰ و اسنپدراگون ۶۳۰ بوده و بیشتر مناسب دستگاه های همراه میان رده هستند.

دو چیپ تحت فرآیند ۱۴ نانومتری به تولید رسیده که نسبت به اسنپدراگون ۶۲۶ و اسنپدراگون ۶۵۳ می توانند عملکرد بالاتری داشته باشند. مشخص نشده چه زمانی باید آنها را در تلفن های هوشمند مشاهده کرد اما به نظر می رسد در محصولات سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ قرار خواهد گرفت.

در حقیقت این نوع پردازنده ها در تلفن های هوشمندی بیش از ۳۰۰ دلار به کار گرفته می شوند و همانطور که گفته شد میان رده تلقی می‌شوند.

بسیاری معتقدند پرچمداران بهترین گزینه برای خرید هستند و با قیمتی بیش از ۶۰۰ دلار می توانند به خوبی نیازهای آنها را برآورده سازند. البته این موضوع بسیار درست بوده و اشتباه نیست اما شرکت ها بایستی به تولید دستگاه هایی مناسب با تمامی اقشار بپردازند.

دو چیپ جدید کوالکام نیز دست کمی از پردازنده های رده بالا نداشته و به خوبی می توانند بازیها و برنامه ها را اجرا نمایند. به گفته کوالکام اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۶۰ از مودم X12 بهره می برد و قادر است از شبکه ۴G LTE سریع پشتیبانی به عمل آورد. چنین چیپی قادر است ویدئو ۴K را به آسانی پخش کرده و این فرمت را پشتیبانی نمایند.

به گفته کوالکام این چیپ ها بهبودیافته تر از دو مدل پیشین بوده از این رو باید انتظار عملکرد بالاتری داشت. این چیپ ها به پشتیبانی دوربین دوگانه می پردازد که شامل پردازشگر سیگنال دیجیتال بوده و کیفیت تصویر بالایی ارائه می دهد.

چیپ های جدید تحت فرآیند ۱۴ نانومتری به تولید رسیده و در مقایسه با مدل پیشین که فرآیند ۲۸ نانومتری داشته کوچکتر هستند. به طور کلی پردازنده های جدید عملکرد بالاتر، مصرف انرژی کمتر و ابعاد کوچکتری دارد.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *