سرمایه گذاری کلان شارپ در زمینه تولید پنل های OLED

سرمایه گذاری کلان شارپ در زمینه تولید پنل های OLED

کمپانی “شارپ”، شرکت صنایع الکترونیکی ژاپنی مستقر در اوساکا است، که طراح و تولیدکننده طیف وسیعی از محصولات و کالاهای الکترونیکی می‌باشد.این شرکت در سال ۱۹۱۲ توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده‌است. مؤسس این شرکت، نام شارپ که تیز معنا می‌دهد را برای اشاره به اولین کالای تولیدی خود؛ مداد نوکی انتخاب نمود!.امروزه شرکت شارپ پس از سامسونگ، ال‌جی، سونی و پاناسونیک، به‌عنوان پنجمین تولیدکننده تلویزیون در جهان، شناخته می‌شود. این شرکت بزرگترین تولیدکننده تجهیزات اداری در جهان به‌شمار می‌آید، سهام شرکت شارپ در بازارهای بورس توکیو و بورس اوساکا معامله می‌شود.

 

سرمایه گذاری کلان شارپ در زمینه تولید پنل های OLED

 

طی جدید ترین اخبار رسیده،کمپانی ژاپنی شارپ اعلام کرد که قصد دارد سرمایه ای کلان،معادل ۵۱۴ میلیون دلار را در زمینه توسعه پنل های OLED برای موبایل های هوشمند و تبلت ها هزینه نماید،تا از این طریق سهم خود را از سفارش ها رو به فزونی چنین سخت افزارهایی در آینده افزایش دهد و جایگاه خود را ارتقاء دهد. اما براستی چرا کمپانی “شارپ” سرمایه گذاری کلان در این زمینه انجام داده است؟ باید خاطر نشان کرد که،تمایل اپل به نمایشگرهای OLED یکی از دلایل این سرمایه گذاری است. پر واضح است که،شکی نیست که تغییر رویکرد اپل برای تغییراز  LCD به OLED یکی از اصلی ترین انگیزه های فعالان این عرصه برای سرمایه گذاری ها کلان است.

 

سرمایه گذاری کلان شارپ در زمینه تولید پنل های OLED

منابعی در درون شرکت مدعی شده اند که کار در همین جا متوقف نخواهد شد و مقامات این تولید کننده بزرگ نمایشگرها قصد دارند سرمایه گذاری مجزایی را نیز برای توسعه خطوط تولید خود جهت ساخت نمایشگرهای OLED برای لپ تاپ ها و تلویزیون های هوشمند نیز به انجام برسانند وفعالیت خود را در زمینه های مختلف گسترش دهند تا بتوانند با رقبای خود به مبارزه بپردازد.

انتظار می رود که تاسیسات تولید جدید شارپ تا اواخر سه ماهه دوم سال آینده میلادی مورد بهره برداری قرار بگیرند. البته این رویکرد جدید به معنی رها کردن بازار پنل های LCD نخواهد بود و این شرکت همچنان به تولید این سخت افزار برای مشتریان مختلف خود ادامه خواهد داد.هزینه تمام شده تولید نمایشگرهای OLED روز به روز در حال کاهش است و سازندگان محصولات پرتیراژ نیز به تدریج در حال سوق به این تکنولوژی هستند. بی شک رقبا نیز سعی در انجام اقداماتی در این زمینه دارند.
منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.