برنامه ریزی کمپانی سامسونگ برای عرضه چیپ های ۶ نانومتری در سال ۲۰۱۹

برنامه ریزی کمپانی سامسونگ برای عرضه چیپ های ۶ نانومتری در سال ۲۰۱۹

کمپانی مشهور سامسونگ، یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است. از دهه ۱۹۹۰ سامسونگ فعالیت‌های خود را جهانی کرد که تمرکز اصلی آن را صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیم‌رساناها تشکیل می‌دادند.

مطلبوب است که عنوان کنیم بیشتر ما کمپانی سامسونگ را به عنوان برند معروف در زمینه تلفن همراه وگوشی میدانیم وشما شما هم یکی از طرفداران و دارندگان تلفن همراه آن هستید؛اما از سوی دیگر,بنابر گزارش منابع نزدیک به سامسونگ، این کمپانی کره ای در حال آماده شدن برای آغاز تولید چیپ های ۶ نانومتری در سال ۲۰۱۹ است و سرمایه گذاری خود روی خطوط تولید ۷ نانومتری را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.اما براستی دلیل آن چیست؟

کمپانی سامسونگ قصد دارد که دو دستگاه نسل بعدی لیتوگرافی را طی امسال و ۷ دستگاه دیگر را طی ۲۰۱۸ به خطوط تولیدش اضافه کند که این امر امکان استفاده از این فرآیند جدید را به همراه کارایی بیشتر فراهم می آورند.این تصمیم به آن خاطر اتخاد شده که کوالکام اخیراً تصمیم گرفت با سامسونگ در تولید چیپ های ۷ نانومتری همکاری نکند. درادامه شااین ذکر است که در حال حاضر، این دو کمپانی مشغول همکاری در تولیدات چیپ های ۱۰ نانومتری (مانند اسنپدراگون ۸۳۵) هستند، اما کوالکام از این پس تصمیم به قطع همکاری با سامسونگ و شراکت با TSMC گرفته است.

برنامه ریزی کمپانی سامسونگ برای عرضه چیپ های 6 نانومتری در سال 2019

 

در انتها و در نتیجه اصلی این تصمیمات، سامسونگ به احتمال فراوان طی سال آتی میلادی سفارشات فرآیند ۸ نانومتری را خواهد پذیرفت که خود بهبودی چشمگیر نسبت به فرآیند ۱۰ نانومتری فعلی است. با این همه و با وجود کاهش سرمایه گذاری روی تکنولوژی ۷ نانومتری، هنوز امکان دارد که چیپ های اگزینوس خود سامسونگ با استفاده از این فرآیند تولید شوند.

در مجموع سامسونگ دست به حرکتی استراتژیک زده است؛ اگرچه چیپ های تولید شده از سوی سامسونگ در سال ۲۰۱۸ با آخرین دستاوردهای تکنولوژی همگام نخواهند بود، اما از سال ۲۰۱۹ به بعد کره ای ها می توانند با فرآیند ۶ نانومتری، نسبت به TSMC برتری یابند. در ادامه مطلوب است که عنوان کنیم، که هرچه اندازه یک نیمه هادی کوچکتر باشد، مصرف انرژی بهینه تر و قدرت پردازشی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین چیپ های ۲۰۱۹ سامسونگ این شانس را دارند تا بهتر از رقبا ظاهر شوند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.