کمپانی سامسونگ یک هدست Gear VR مستقل از موبایل می سازد

کمپانی سامسونگ یک هدست Gear VR مستقل از موبایل می سازد

اهداف سامسونگ، برای دهه آینده بسیار جامع و متنوع است. وی معتقد است که سامسونگ برای بقا راهی ندارد جز آنکه به یک شرکت درجه اول تبدیل شود. او سامسونگ را متعهد کرده است که برای توسعه نسل جدید فناوری مانند سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و مهندسی زیستی ۷۵ میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کند.لی براین باور است که تغییرات در ۵ تا ۱۰ سال آینده بی تردید بیش از تغییرات ۱۰۰ سال گذشته خواهد بود. همان‌گونه که تغییرات ۱۰۰ سال گذشته بیش از تغییرات ۵۰۰ سال پیش از آن بوده است. چشم‌انداز ترسیم شده برای آینده شرکت عبارت است از: تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان. شعار سامسونگ برای تحقق این چشم‌انداز، «شرکت دیجیتال» بودن است.

گام های بزرگ کمپانی سامسونگ از محصولات هوشمند اخیر خود نمایان است،که یکی از آنها هدست جدید این کمپانی معروف ومشهور است.همانطور که می دانید در حال حاضر برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی سامسونگ، باید یکی از گوشی های هوشمند این شرکت را نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید با کمک آن از نمایشگر آن، محتوای مورد نظر خود را تماشا کنید.اما بر اساس اخباری که اخیراً منتشر شده، کمپانی کره ای قصد دارد مدل جدیدی از هدست های «Gear VR» خود را با نمایشگر اختصاصی OLED و تراکم پیکسلی ۲۰۰۰ppi روانه بازار کند.

 

کمپانی سامسونگ یک هدست Gear VR مستقل از موبایل می سازد

برای مقایسه بد نیست بدانید که تراکم پیکسلی نمایشگر هدست «Oculus Rift» برابر ۴۶۰ppi بوده و این رقم برای جدیدترین پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، معادل ۵۷۰ و ۵۲۹ پیکسل در اینچ مربع است.با افزایش رزولوشن تصویر، مشکل سرگیجه و تهوع کاهش می یابد

به عقیده سامسونگ، افزایش رزولوشن نمایشگر به بهبود تجربه کاربری کمک کرده و از آنجایی که تصاویر در این حالت واقعی تر به نظر می رسند، مشکل تهوع در کاربران کاهش چشمگیری خواهد یافت. در واقع با عبور از مرز ۱۰۰۰ppi، مسائل مربوط به تطبیق با محیط و درک واقعیت از بین رفته و دیگر احتمال ابتلا به سرگیجه وجود نخواهد داشت.لازم به ذکر است که هنوز خبری از تاریخ رونمایی هدست واقعیت مجازی مستقل سامسونگ در دست نیست اما این محصول به احتمال زیاد، سال آینده و همراه با پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ به بازار معرفی خواهد شد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.