انواع سالاد

انواع سالاد برای مهمانی

سالاد یک ظرف است که شامل مخلوطی از قطعات کوچک غذا، معمولا سبزیجات است. با این حال، انواع مختلف سالاد ممکن است شامل هر مواد غذایی باشد. سالاد ها معمولا به صورت سرد سرو می شوند.در اکثر سالاد ها از گیاهان برگ دار مانند کاهو، کلم، اسفناج و … استفاده می شود و برای طعم دادن به آن معمولا از سس های مختلف استفاده می شود.

در ادامه قصد داریم چند سالاد ساده و خوشمزه که می توانید به راحتی آن ها را تهیه کنید همراه با غذا میل کنید را معرفی کنیم:

سالاد ماکارونی

این سالاد شامل ماکارونی، نخود فرنگی، هویج، کالباس، سیب زمینی، فلفل سبز تند، فلفل دلمه ای، ذرت، خیارشور است و معمولا از سس سفید یا مایونز در آن استفاده می شود.

انواع سالاد

سالاد موزارلا

لیموی تازه، سیر، جعفری، کوجه فرنگی، پنیر موزارلا، روغن زیتون، نمک و فلفل، از مواد این سالاد هستند و از سس مایونز در آن استفاده می کنند.

سالاد تن ماهی

در این سالاد از تن ماهی، سیب زمینی، روغن زیتون، ذرت تازه، پیازچه خرد شده، فلفل کبابی خرد شده، فلفل دلمه ای قرمز، لیمو ترش، نمک و فلفل استفاده می کنند. سس استفاده شده در این سالاد، سس لیمو است.

سالاد زیتون

پیاز قرمز، گوجه فرنگی، زیتون سیاه بی هسته، شاهی و سبزیجات معطر، برگ اسفناج، گشنیز، نمک و فلفل از جمله مواد مورد استفاده در ایسالاد است که سس آن نیز از روغن زیتون، آبلیمو، جعفری، زیره، سیر کوبیده درست می شود.

سالاد اسفناج و قارچ ایتالیایی

روغن زیتون، پیاز خرد شده، سیر خرد شده، قارچ خرد شده، اسفناج، سرکه بالزامیک، آب لیمو، جعفری خرد شده و نمک و فلفل در این سالاد ریخته می شود.

سالاد جوجه کباب

جوجه کباب پخته شده، کنسرو نخود سبز، خیارشور، فلفل دلمه ای، تخم مرغ پخته شده، سرکه، پیاز، فلفل و نمک از جمله مواد تشکیل دهنده این سالاد است. که آن را با ترکیبی از سس خردل و مایونز سرو می کنند.

سالاد یونانی

پنیر فتا، گوجه فرنگی، خیار، پیاز قرمز، فلفل دلمه ای، زیتون سیاه، سرکه بالزامیک، روغن زیتون، آب لیمو، نمک به میزان دلخواه از مواد تشکیل دهنده این سالاد است.

سالاد ژامبون

برای تهیه این سالاد ژامبون مرغ خرد شده و سرخ شده، سرکه سیب، خردل دیژیون، روغن زیتون، نمک و فلفل، برگ‌ های کاهو و سبزیجات خرد شده و تخم مرغ آب پز را به آن اضافه می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. یکتا می گوید

    و در این میان جای سالاد سزار بسیاااااار خالیست….:)))

  2. رحمتی می گوید

    همش خوشمزه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.