خواص چای سیاه

مزایای استفاده از چای سیاه

چای سیاه یک نوع چای است که بیشتر از چای سبز و چای سفید اکسید شده است. چای سیاه به طور کلی در عطر و طعم از انواع دیگر چای قوی تر است.

هنگامی که مردم به طور کلی از چای صحبت می کنند، اغلب آن ها به چای سیاه اشاره می کنند. تمامی انواع چای از گیاهی به نام Camellia sinensis ساخته می شود، چگونگی خشک شدن و مراحلی که برگ چای طی می کند نوع چای سبز، سیاه و سفید را تعیین می کند.

در طول اکسیداسیون، اکسیژن با دیواره سلولی گیاه چای ارتباط برقرار می کند تا برگ های قهوه ای تیره به رنگ سیاه که به برگ چای سیاه مشهور است، برگردد. اکسیداسیون باعث تغییر در مشخصات عطر و طعم می شود و کمک می کند بتوان به چای افزودنی و طعم های دلخواه را اضافه کرد.

چای سیاه در سراسر جهان در مناطق جغرافیایی و اقلیمی مختلف رشد و پردازش می شود. بزرگترین تولید کنندگان چای سیاه امروزه هند، سریلانکا و آفریقا هستند. در واقع، نیمی از تولید چای جهان از هند است.

خواص چای سیاه

بین قهوه، چای سیاه و چای سبز، قهوه به طور کلی دارای بیشترین مقدار کافئین در هر فنجان، و سپس چای سیاه و پس از آن چای سبز است. چای سیاه برای بهبود سلامت روان و همچنین یادگیری، حافظه و مهارت پردازش اطلاعات استفاده می شود. همچنین برای درمان سردرد و فشار خون پایین استفاده می شود.

جلوگیری از بیماری های قلبی، از جمله “سخت شدن شریان ها” (آترواسکلروز) و حمله قلبی؛ جلوگیری از بیماری پارکینسون؛ و کاهش خطر ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ، سرطان ریه، سرطان تخمدان و سرطان پستان. همچنین برای دیابت نوع ۲، اختلالات معده، استفراغ، اسهال و همچنین جهت افزایش جریان ادرار استفاده می شود. بعضی از مردم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و سنگ کلیه از چای سیاه استفاده می کنند. در ترکیب با سایر محصولات دیگر، چای سیاه برای کاهش وزن استفاده می شود.

چای سیاه حاوی ۲ تا ۴ درصد کافئین است که بر تفکر و هشیاری تأثیر می گذارد، میزان تولید ادرار را افزایش می دهد و ممکن است علائم بیماری پارکینسون را کاهش دهد. همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد دیگر است که می تواند به محافظت از قلب و عروق خونی کمک کند.

نوشیدن چای سیاه و دیگر نوشیدنی های کافئین دار در طول روز، حتی پس از دوره های طولانی بدون خواب، باعث می شود افراد هشیار تر شوند. تحقیقات اولیه نشان می دهد که افرادی که چای سیاه مصرف می کنند، احتمال کاهش خطر ابتلا به شریان ها را دارند. این اثر در زنان نسبت به مردان قوی تر است. مصرف نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند، مانند چای سیاه، باعث افزایش فشار خون در افراد مسن می شود که فشار خون پایین دارند.

خواص چای سیاه

به نظر می رسد در زنانی که چای سیاه مصرف می کنند خطر ابتلا به سنگ کلیه کمتر از ۸ درصد است. برخی تحقیقات نشان می دهد افرادی که چای سیاه را مصرف می کنند خطر ابتلا به حمله قلبی در آن ها کمتر از افراد دیگر است. همچنین افرادی که حداقل یک سال قبل از حمله قلبی نوشیدن چای سیاه داشته اند احتمالا درصد حمله قلبی در آن ها کمتر می شود.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که زنان مسن تر که چای سیاه بیشتری مصرف می کنند دارای استخوان های قوی تر هستند. به نظر می رسد نوشیدن چای سیاه بیشتر باعث کاهش خطر شکستگی استخوان در مردان و زنان مسن تر شده است.

زنان که به طور منظم چای مصرف می کنند، از جمله چای سیاه یا چای سبز، خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در مقایسه با زنانی که هرگز چای مصرف نکرده اند یا به ندرت چای را مصرف می کنند، پایین می آورد. برخی تحقیقات نشان می دهد افرادی که نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه، چای و کولا را مصرف می کنند خطر ابتلا به پارکینسون کمتری دارند. همچنین افرادی که چای سیاه مصرف می کنند خطر ابتلا به سرطان سینه کمتری دارند.

برخی از مطالعات اولیه نشان می دهد که نوشیدن چای سیاه یا سبز ممکن است با خطر کمتر سرطان کولون و رکتوم ارتباط داشته باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد افرادی که چای سیاه یا چای سبز مصرف می کنند خطر ابتلا به سرطان های دستگاه ادراری در آن ها پایین تر است.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *