عوارض عمل بینی

عوارض و مشکلات جراحی بینی

عمل بینی که به اصطلاح رینوپلاستی نامیده می شود، جراحی بینی است که شکل آن را تغییر داده یا عملکرد آن را بهبود می بخشد. این جراحی معمولا به دلایل پزشکی از جمله اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی و یا اصلاح مشکلات ناشی از تروما و نقایص زایمان انجام می شود. غیر از دلایل پزشکی، این جراحی می تواند به دلایل زیبایی صورت گیرد، که طی آن پزشک، شکل و ظاهر بینی را تغییر می دهد.

اگر می خواهید بینی خود را مورد عمل جراحی قرار دهید، با جراح خود ملاقات کنید تا آن را مورد بحث قرار دهید. در طی آن جلسه، درباره اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید که چه چیزی در مورد بینی شما را آزار می دهد و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید.در جراحی، رینوپلاستی بسته و رینوپلاستی باز، یک متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص جراحی بینی ،یک جراح فک و صورت یا یک جراح پلاستیک، اصول زیبایی شناختی و فیزیکی بینی را با بیمار مورد بررسی قرار می دهند. جراح، ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت را ارزیابی خواهد کرد و می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر. علاوه بر این، جراح سلامت کلی شما را در نظر می گیرد و باید با خطرات، زمان بازیابی و هزینه های مربوطه با شما صحبت کند.

عوارض عمل بینی

 

این عمل شامل جدا کردن پوست بینی و بافت نرم از چارچوب غضروف و استخوان بینی و اصلاح آن ها به فرم و عملکرد مورد نیاز بیمار است. تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. اگر بیمه درمانی دارید، اطمینان حاصل کنید که بیمه ی شما چه حد از جراحی را پوشش می دهد، بیمه درمانی معمولا برای جراحی هایی که فقط به دلایل زیبایی انجام می شود، هزینه ای پرداخت نمی کند.

جراحی بینی معمولا به عنوان عملی سرپایی انجام می شود و بیمار چند ساعت بعد از عمل مرخص می شود. معمولا بیمار بیهوشی عمومی یا موضعی دریافت می کند تا درد ناشی از عمل را حس نکند.

بعد از عمل جراحی بینی ممکن است عوارش و مشکلاتی برای فرد پیش بیاید که البته باید توجه داشت که این عوارض برای همه ی بیماران به وجود نمی آید و به نوع عمل جراحی، مهارت جراح، امکانات عمل و میزان سلامتی بیمار برمی گردد.

بی حسی، خون ریزی از ناحیه بینی، ایجاد جراحت بر روی پایه بینی فرد، پارگی رگ های خونی در سطح پوست، ایجاد التهاب و ورم در پوست، آسیب دائمی به اعصاب، تصحیح زیاد یا کمتر از حد بهینه که نیازمند عمل جراحی اصلاحی مجدد باشد، از مهمترین آسیب ها و عوارض عمل های جراحی بینی است.

عوارض جانبی بعد از عمل جراحی بینی شامل درد پس از عمل جراحی، التهاب و ورم، کبودی صورت، حالت تهوع و استفراغ، عفونت است.

مهمترین مشکلاتی که ممکن است پس از عمل جراحی بینی رخ دهد:

  • بالا رفتن بیش از اندازه ی نوک بینی
  • باریک شدن نوک بینی
  • آسیب پوستی به بینی
  • چسبندگی داخل بینی
  • انحراف تیغه ی بینی
  • تنگی دریچه ی داخل بینی
  • تنگی دریچه ی خارج بینی
  • صدمه به مجرای اشک
  • زینی شکل شدن بینی
  • کوچک شدن غیر طبیعی پره های بینی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code