ماسک تخم مرغ و زیتون برای آبرسانی و ترمیم موهای آسیب دیده

معمولا بعد از رنگ کردن موها به علت آسیب دیدگی ساقه و ریشه مو دچار ریزش می شود. مشکلی که همیشه خانم ها بعد از رنگ شدن موهای شان با آن روبرو می شوند ریزش و خشک شدن موها است.

رنگ کردن مو باعث می شود رطوبت موها از بین برود. از این رو موهای آسیب دیده نیاز به آب رسانی و ترمیم دارند. بهترین روش طبیعی برای آب رسانی و مرطوب کردن موهای آسیب دیده استفاده از ماسک های طبیعی است.

ماسک موی طبیعی به دو علت پیشنهاد می شود. اولا همیشه در دسترس است و هزینه بالایی ندارد. دوما طبیعی است و دارای مواد شیمیایی نمی باشد.

در این پست یک ماسک موی طبیعی برای ترمیم و آب رسانی موهای آسیب دیده بعد از رنگ کردن را معرفی می کنیم. بعد از چند بار استفاده از این ماسک تاثیر معجزه آسای آن را خواهید دید. برای آموزش طرز تهیه ماسک تخم مرغ و زیتون با ما همراه باشید.

ماسک تخم مرغ و زیتون برای آب رسانی و ترمیم موهای آسیب دیده

ماسک تخم مرغ و زیتون

رنگ کردن مو باعث آسیب دیدگی و کدر شدن موها می شود. هم چنین بعد از حمام بشدت خشک میشوند. طوری ک واقعا شانه کردن سخت است. موی آسیب دیده بشدت به آب نیاز دارد. مراقبت های مو بعد از رنگ شدن مهم است و به حفظ طراوت آن بسیار کمک می کند. ماسک تخم مرغ و زیتون برای موهای آسیب دیده به شدت مفید است. برای مرطوب کردن موها از این ماسک خانگی استفاده کنید و نتیجه را بعد از چند هفته مشاهده کنید.

ماسک تخم مرغ و زیتون

زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین A و D و E و اسیدهای چرب است که برای جلوگیری از ریزش مو و رشد آن ها خیلی مفید می باشد و پوست سر را مرطوب می کند.
زیتون خاصیت نرم کنندگی دارد و از ریزش مو چلوگیری می کند.
با توجه به حجم موها (موی متوسط تا روی سرشانه ها) ۲ عدد زرده تخم مرغ را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و روی موها بزنید و کمی با نوک انگشت پوست سر را ماساژ بدهید. ۲۰ دقیقه بگذارید روی مو بماند و آبکشی کنید.
در هفته سه بار این کار را تکرار کنید تا موهای تان رطویت خودشان را به دست آورند. بعد از کنترل ریزش موها ماهی یک بار این کار را تکرار کنید.
به دلیل وجود روغن زیتون ماسک تخم مرغ بعد از حمام موها خشک و ضخیم نمی شوند.

نکته: بهتر است که از روغن زیتون طبیعی استفاده کنید تا زیتون صنعتی. چون تاثیر بیشتری دارد و مطمئن تر است. هم چنین اگر بوی تخم مرغ روی موهای تان آزردهنده است بعد از ماسک می توانید از یک شامپوی ملایم و بدون سولفات استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.