کاهش فشار خون

راه درمان قطعی فشار خون بالا

اگر شما از بیماری فشار خون بالا رنج می برید ممکن است برای کاهش فشار خون از مصرف دارو هراس داشته باشید. در ادامه قصد داریم چند راه برای کاهش سریع فشار خون بدون مصرف دارو در منزل را معرفی کنیم:

شیوه زندگی در درمان فشار خون بالا نقش مهمی دارد. سعی کنید شیوه ی زندگی سالمی را در پیش بگیرید تا بتوانید از مصرف دارون ها جلوگیری کنید. در اینجا ۵ تغییر شیوه زندگی که می توانید برای کاهش فشار خون خود و حفظ آن به کار ببرید را توضیح خواهیم داد.

۱٫کاهش وزن و کاهش سایز دور کمر

فشار خون اغلب به دلیل افزایش وزن افزایش می یابد. اضافه وزن می تواند در هنگام خواب (آپنه خواب) باعث اختلال تنفس شود که باعث افزایش فشار خون شما می شود. کاهش وزن یکی از موثرترین تغییرات شیوه زندگی برای کنترل فشار خون است. حتی اگر مقدار کم کردن وزن شما هم باشد باز می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد. به طور کلی، ممکن است فشار خون شما حدود ۱ میلی متر جیوه (mmHg) را با هر کیلوگرم (حدود ۲٫۲ پوند) وزن کاهش دهید.

همچنین وزن بیش از حد در دور کمر شما می تواند شما را در معرض خطر بالای فشار خون بالا قرار دهد. به طور کلی:

  • اگر اندازه کمر بیش از ۴۰ اینچ (۱۰۲ سانتیمتر) باشد، مردان در معرض خطر هستند.
  • زنان در معرض خطر هستند اگر اندازه کمر آنها بیش از ۳۵ اینچ باشد (۸۹ سانتیمتر).
  1. ورزش منظم

فعالیت بدنی منظم – مانند ۱۵۰ دقيقه در هفته يا در حدود ۳۰ دقيقه در روز- اگر فشار خون شما بالاست می تواند آن را تا حدود ۵ تا ۸ ميليمتر جيوه کاهش دهد. مهم است که این ورزش منظم باشد زیرا اگر ورزش را متوقف کنید فشار خونتان دوباره افزایش می یابد.

اگر فشار خون بالا دارید، ورزش به شما در جلوگیری از فشار خون بالا کمک می کند. اگر فشار خون بالا دارید، فعالیت بدنی منظم می تواند فشار خون شما را به سطح ایمن تر برساند. برخی نمونه ها از ورزش هوازی که  فشار خون پایین را کاهش می دهد شامل پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا کردن و رقصیدن است. تمرینات قدرتی نیز می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. هدف این است که تمرینات قدرتی حداقل دو روز در هفته باشد.

کاهش فشار خون

  1. یک رژیم سالم

خوردن رژیم غذایی غنی از غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و محصولات لبنی کم چرب در چربی های اشباع و کلسترول می تواند فشار خون شما را تا ۱۱ میلی متر Hg کاهش دهد. این برنامه غذایی به عنوان یکی از بهترین رویکردهای غذایی برای متوقف کردن فشار خون بالا شناخته شده است.

یک یادداشت غذایی داشته باشید. نوشتن چیزی که می خورید حتی برای یک هفته می تواند اطلاعات زیادی را در مورد عادت های غذایی به شما بدهد. پتاسیم را افزایش دهید. پتاسیم می تواند اثرات سدیم بر فشار خون را کاهش دهد. بهترین منبع پتاسیم غذا، مانند میوه ها و سبزیجات، به جای مکمل ها است.

۴٫سدیم را در رژیم غذایی خود کاهش دهید

حتی کاهش کوچکی در سدیم در رژیم غذایی شما می تواند سلامت قلب شما را بهبود بخشد و فشار خون شما را در حدود ۵ تا ۶ میلی متر جیوه افزایش دهد.

تأثیر مصرف سدیم بر فشار خون در میان گروه های مختلف متفاوت است. به طور کلی محدود کردن سدیم به ۲۳۰۰ میلی گرم (میلی گرم) در روز یا کمتر، نرمال است. با این حال، مصرف کمتر سدیم – ۱۵۰۰ میلی گرم در روز یا کمتر – ایده آل برای اکثر بزرگسالان است.

برای کاهش سدیم در رژیم غذایی، این نکات را در نظر بگیرید:

برچسب غذاها را چک کنید و در صورت امکان، گزینه های کم سدیم غذاها و نوشیدنی هایی که معمولا خریداری می کنید را انتخاب کنید.

غذاهای فرآوری شده کمتر بخورید. فقط مقدار کمی سدیم به طور طبیعی در غذاها وجود دارد. اکثر سدیم در طول پردازش اضافه می شود.

به غذا نمک اضافه نکنید فقط یک قاشق چای خوری نمک (۲٫۳۰۰ میلی گرم سدیم) برای افزودن عطر و طعم به مواد غذایی از ادویه جات استفاده کنید.

  1. ترک سیگار

هر سیگار که دود می کنید، فشار خونتان را چند دقیقه پس از پایان خود افزایش می دهد. توقف سیگار کشیدن باعث می شود فشار خون شما به حالت طبیعی برسد. ترک سیگار می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی شما را کاهش دهد و سلامت کلی شما را بهبود بخشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.