رونمایی کمپانی لنوو از طرح یک لپ تاپ انعطاف پذیر جذاب

رونمایی کمپانی لنوو از طرح یک لپ تاپ انعطاف پذیر جذاب

لِنُوُو (به انگلیسی: Lenovo) شرکت رایانه‌ای چینی و چندملیتی است، که از بزرگترین شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده لپ‌تاپ، رایانه شخصی، تجهیزات جانبی و دیجیتالی در دنیاست.دفاتر مرکزی شرکت لنوو در شهرهای پکن و موریزویلِ کارولینای شمالی قرار دارند. این شرکت با نام اصلی «لِجند» (Legend) در سال ۱۹۸۴ توسط لیو شوانژی در شهر پکن تأسیس شد.

این شرکت لجند به سال ۱۹۹۹ به مقام بزرگترین فروشنده رایانه شخصی در منطقه آسیا-اقیانوسیه (به غیر از کشور ژاپن) دست یافت و به منظور نوآوری در تولید رایانه و تأمین نیازهای مشتریان خود، اقدام به ایجاد چند مرکز تحقیق و توسعه نمود.این شرکت، نام «لنوو» را در سال ۲۰۰۳ برای خود برگزید که برگرفته از «Le» ابتدای «Legend» و «novo» به معنای «نُوین» در زبان لاتین می‌باشد. لنوو دو سال بعد از این تاریخ با واحد مربوط به تولید رایانه شخصی شرکت آی‌بی‌ام ادغام شد و و این واحد را که پیشتر زیان‌ده بود به سوددهی رساند و میزان فروش آن در سطح جهان افزایش یافت.

باتوجه به تاریخچه درخشان کمپانی لنوو نباید ارائه دادن طرح مفهمومی لپ تاپ انعظاف پذیر و جذاب خود را دور از انتظار دانست،لپ تاپ انعطاف پذیر لنوو ، تازه‌ترین طرح مفهومی این کمپانی چینی در زمینه دیوایس های انعطاف پذیر بوده که در آمریکا به نمایش درآمده است. این لپ تاپ مجهز به نمایشگر تاشو به راحتی تا شده و در کیف دستی نیز جای می‌گیرد.

 

رونمایی کمپانی لنوو از طرح یک لپ تاپ انعطاف پذیر جذاب

لپ تاپ انعطاف پذیر لنوو به جز نمایشگر، نیازمند قطعاتی داخلی انعطاف پذیر هم است؛در حال حاضر ما مطمئن نیستیم لپ تاپ تاشو لنو چقدر با لپ تاپ های فعلی قابل مقایسه است. برخی از لپ تاپ های کنونی نیز بسیار جمع و جور و آسوده در حمل هستند، اما ما حدس می‌زنیم زمانی که شما لپ تاپ مفهومی لنوو را تا کنید، اندازه آن به مراتب کوچکتر از کامپیوترهای فعلی خواهد بود تا بتوانید به طور مثال در یک کیف دستی نیز آن را جای دهید.

البته این لپ تاپ تاشو در حال حاضر فعلا یک طرح مفهومی باقی خواهد ماند، زیرا بسیاری دیگر از قطعات هستند که باید برای استفاده در این لپ تاپ خم انعطاف پذیر به تولید برسند و سپس استفاده شوند. در واقع تنها این صفحه نمایش نیست که مستلزم تا شدن است، بلکه در درون دستگاه قطعاتی نظیر باتری مادربورد و سایر تجهیزات مکانیکی نیز باید به شکل انعطاف‌پذیری طراحی شوند. هر چه که هست لنوو از ایده ی بسیار جالبی رونمایی کرده که در آینده می‌تواند به عنوان یکی از محصولات رایج بازار تبدیل شود.

 

حال نظر شما درباره این طرح مفهومی لپ تاپ چیست؟قطعا میتوان ادعا کرد که این طرح ارائه شده یکی از مفاهیم خارق العاده در زمینه لپ تاپ باشد؛منتظر اخبار جدید تر در این زمینه باشید.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.