عرضه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر

عرضه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر

یکی از شرکت های پیشرو در زمینه فناوری بیومتریک، Synaptics، پیشرفت بزرگی در احراز هویت تلفن ها انجام داده است: سنسورهای اثر انگشت در داخل صفحه نمایش. سنسور اثر انگشت “Clear ID FS9500”  برای گوشی های هوشمند با صفحه نمایش با قابلیت نمایش بدون محدودیت طراحی شده است و به طور تقریبی درون صفحه نمایش ظاهر می شود.

سنسور Clear ID FS9500 همان نوع تایید هویت تک لمسی را که ما امروز می شناسیم ارائه می دهد، اما آن را در زیر صفحه نمایش قرار می دهد و می تواند موقعیت های مختلفی از جمله انگشت های مرطوب، خشک و سرد را انجام دهد. همانطور که انتظار داشتید، یک پشتیبانی امنیتی کامل با رمزگذاری AES و انواع ویژگی های احراز هویت که شرکت ها از آن می توانند انتخاب کنند، یکپارچه شده است.

یکی از ویژگی های فوق العاده در نمایشگر این است که می توان آن را روشن و خاموش کرد، به این معنی که بر خلاف سنسورهای سنتی، اگر به آن نیاز ندارید می توانید این قابلیت را خاموش کنید و این سنسور هیچ جایی را در گوشی اشغال نمی کند.

قبل تر از این اخباری از نمونه های مشابه این فناوری منتشر شده بود اما این شرکت اولین شرکتی است که این نوع حسگر را به تولید انبوه رسانده و با پنج تولیدکننده‌ی برتر گوشی هوشمند وارد معامله شده است.

عرضه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر

در کنفرانس مطبوعاتی، این شرکت به طور خاص از عبارت “bezel-free OLED infinity displays” استفاده کرده است که جالب است که نوع دقیق نامگذاری سامسونگ به نمایشگرهای منحنی آن در گلکسی S8، S8 + و Note 8 است.

این تکنولوژی سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش مطمئنا در تمام انواع گوشی ها در سال ۲۰۱۸ ممکن خواهد بود اما با توجه به نکات اشاره شده در اینجا، اگر Galaxy S9 یکی از اولین گوشی های سامسونگ بود، شگفت زده نخواهیم شد. با توجه به مسائلی که در خصوص محل قرارگیری حسگر اثر انگشت در گوشی‌های فعلی سامسونگ وجود دارد و وعده‌ای که سامسونگ در مورد ارتقاء سیستم اسکن مادون قرمز داده است، احتمال دارد شاهد حذف حسگر از روی بدنه‌ی اس ۹ نیز باشیم.

در هرحال، نکته ای که از آن مطمئن هستیم این است که به زودی یکی از تولیدکنندگان مطرح، این فناوری سیناپتیکس را در گوشی هوشمند خود استفاده خواهد کرد و نظر بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب خواهد کرد.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.