سامسونگ پشت درهای بسته از گوشی تاشو خود رونمایی کرده

سامسونگ پشت درهای بسته از گوشی تاشو خود رونمایی کرده

کمپانی سامسونگ امسال هم مانند سال های قبل در نمایشگاه CES گوشی هوشمند و پرچمدار جدیدی معرفی نکرد و چند نمونه از محصولات خود مانند تلوزیون و فناوری های جدید آن، تعدادی از پروژه‌های C-Lab و چند لپ‌تاپ که بعضی ویژگی‌های خانواده‌ی نوت سامسونگ را دارند را معرفی و رونمایی کرد.

اما گزارش های رسیده حکایت از این دارد که احتمال قوی این شرکت نمونه ای از گوشی تاشو را برای مشتریان خاص و برخی رسانه‌ها پشت درهای بسته در نمایشگاه CES امسال در لاس‌وگاس رونمایی کرده است. مدل اولیه این گوشی نخستین بار سال ۲۰۱۷ در کنگره‌ی جهانی موبایل (MWC) در بارسلونا رونمایی شد.

مسئولان این شرکت هنوز هیچ اظهار نظری در مورد زمان بندی عرضه این محصول نکرده اند اما پیش بینی می شود در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی این محصول معرفی شود. البته سامسونگ هنوز تصمیم نهایی را درباره‌ی ماهیت کلی اولین گوشی‌ هوشمند تاشوی خود نگرفته است. بر اساس شواهد، طراحی تاشوی گوشی به سمت داخل (Fold-in) بیش از طراحی به سمت بیرون (Fold-out) مورد توجه سامسونگ است.

سامسونگ پشت درهای بسته از گوشی تاشو خود رونمایی کرده

اگر این شرکت بر طبق برنامه ریزی پیش برود احتمالا می توانید گجت تاشوی ۷.۳ اینچی این شرکت موسوم به گلکسی X را مانند یک کتاب ببندید(بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت موبایل کره‌ی جنوبی این شرکت منتشر شد، نام گلکسی X مربوط به گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ نیست؛ بنابراین به‌منظور اطمینان از نام اصلی این گوشی باید تا عرضه‌ی رسمی آن منتظر ماند).

بر طبق گمانه زنی ها با خاموش کردن نصف صفحه OLED و تا کردن این گجت قابلیت تبدیل به یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایش کوچک‌تر را دارد.

این احتمالا همان طراحی است که سامسونگ اساسا برای نمایش دموی مخفی گلکسی X در CES 2018 روی آن تمرکز کرده بود؛ اگرچه در جریان جلسه‌ای که سامسونگ در نمایشگاه CES برگزار کرد، دموی هر دو نسخه‌ی تاشو به داخل و بیرون به نمایش درآمد. به‌ نظر می‌رسد نوع تاشو به سمت بیرون (Outfolding) از فناوری پیشرفته‌تر نسل آینده بهره می‌برد که در صورت رفع ابهامات درباره‌ی دوام این دستگاه و عرضه‌ی آن، می‌توان شاهد تغییرات بزرگی در آینده‌ی بازار گوشی‌های هوشمند بود.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.