آیفون ۱۰

آیفون ۱۰

جانی آیو، مدیر ارشد بخش طراحی شرکت اپل در جریان گفتگویی، افشا کرد که روند توسعه‌ی آیفون ۱۰، چیزی حدود ۵ سال طول کشیده است و مسیر رسیدن به این کمال، مملو از ناکامی و شکست بوده است.

آیو در مصاحبه‌ای با دیوید رمنیک در کنفرانس نیویورکر تک‌ فست اظهار کرد:

این تکونولوژی نتیجه ۵ سال تلاش ماست و ما این سال ها را مشغول کار روی آن بوده‌ایم و نمونه‌های اولیه‌ی بزرگی در اختیار داشتیم.

اشاره‌ی آیو به دوربین TrueDepth فیس‌آیدی، سیستم جدید تشخیص چهره‌ی آیفون ۱۰ و قابلیت انیموجی است.

انیموجی از سخت افزار تشخیص چهره Face ID تعبیه شده برای اسکن حالات چهره کاربر و سپس پیاده سازی آنها در قالب اموجی های انیمیشنی استفاده می کند.

این چند سال تلاش یعنی هنگامی که شما از عرضه‌ی آیفون ۵ اس شگفت‌زده و مجذوب سنسور اثر انگشت آن بودید، اپل مشغول طراحی آیفونی بوده که طراحی نهایی آن با حذف سنسور اثر انگشت همراه بود.

آیفون 10

آیو در ادامه صحبت هایش در مورد توسعه‌ی آیفون ۱۰ از فرایند ساختی سخت صحبت کرد:

در ۹۹ درصد مواقع، اقدامات ما نتیجه‌ای دربر نداشت. ما در بیشتر قسمت‌های چرخه‌ی توسعه، هر چه که انجام می دادیم به بن‌بست خورده بود.

اما با همه این سختی ها، آیو فرایند طراحی آیفون ۱۰ را عالی توصیف کرد و ادامه داد این بخشی است که او بیشتر از محصول نهایی از آن را دوست دارد:

چیزی که مشتاقانه در یاد من می‌ماند خروجی محصولات نیستند؛ بلکه فرایند ساخت آن‌ها است.

آیو در پاسخ به این سوال که آیا زمانی که در در بین عموم مردم حاضر می‌شود، مردم را به خاطر استفاده از آیفون تحسین می‌کند یا خیر پاسخ داد: «دلم می خواهد کاملا در فکر آن چیزی باشم که در لحظه مشغول کار روی آن هستیم.»

بنابراین، با وجود این همه شکست تا رسیدن به موفقیت، آیو چه احساسی درباره‌ی جالب‌ترین ناکامی ‌هایش دارد؟

من در واقع زیاد مطمئن نیستم که شکست‌ها جالب بودند.

او اشاره کرد که در بخش طراحی همیشه شکست‌هایی وجود دارد؛ اما شکست‌هایی از نوع مناسب هستند.

ما مرتکب اشتباهات متعددی شدیم. اما من اطمینان دارم که این اشتباهات نتیجه ی تنبلی یا از خودراضی بودن ما نبودند.

تصور می‌کنم ما گروهی هستیم که به شدت نگران و دلواپسیم و اغلب پیش‌فرضمان نرسیدن به موفقیت است؛ مگر اینکه خلاف آن را ثابت کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.