آغاز طرح رجیستری تلفن همراه

آغاز طرح رجیستری تلفن همراه

آغاز طرح رجیستری تلفن همراه این روز ها سر و صدای زیادی به پا کرده . در نهایت پس از مدت ها تنش ، طرح رجیستری رسما آغاز شد. این طرح که چندین بار تاریخ اجرای آن عقب افتاده است، بالاخره از جمعه شروع به‌کار نمود و اولین مرحله آن که بحث مانیتورینگ و پایش شبکه است در حال انجام است.

در این طرح سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گمرگ جمهوری اسلامی ایران، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اپراتورها و شرکت‌های واردکننده رسمی همگی دست به دست هم دادند تا این پروژه با موفقیت عمل کند.

چندی قبل حمیدرضا دهقانی نیا در گفتگویی با اشاره به وعده اعلام شده از سوی وزیر ارتباطات برای عملیاتی شدن طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه در کشور از انتهای مهرماه اظهار داشت: فاز نخست این طرح که از امروز ٢٨ مهرماه آغاز می شود و در این مرحله پایش کل شبکه اپراتورهای موبایل با هدف ثبت و مانیتورینگ آخرین شناسه های ترکیبی گوشی و سیم کارت که در شبکه ثبت می شود، انجام می شود.

آغاز طرح رجیستری تلفن همراه

در واقع با اجرا شدن این طرح تمام گوشی‌هایی که تا قبل از شروع طرح رجیستری در شبکه فعال شوند، به فعالیت‌شان ادامه می‌دهند؛ اما از بعد از تاریخ شروع طرح رجیستری، گوشی‌هایی که تازه خریداری شوند و برای اولین‌بار روشن و در شبکه شناسایی شوند شامل طرح رجیستری خواهند شد.

اجرای این طرح با کدام برندها آغاز می شود؟

تا این لحظه مسئولان به این موضوع اشاره کرده‌اند که برای جلوگیری از ایجاد شوک در بازار موبایل، تمام برندهای موبایل فعال در ایران شامل این طرح نمی‌شوند

البته حسین فلاح رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی در صحبت‌هایی به این موضوع اشاره کرد کرد که ۴۰ درصد از بازار موبایل کشور در اختیار سامسونگ قرار دارد. شرکت هواوی هم ۲۵ درصد بازار را در اختیار دارد و سهم اپل هم ۱۵ درصد است.به احتمال غریب به یقین طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند با یکی از این سه شرکت و حتی هر سه آن‌ها شروع شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.