توقف فروش نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷

توقف فروش نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷

اپل تغییرات عمده ای را در ماه گذشته در گوشی های آی فون خود انجام داد اما احتمالا یکی از آن ها دیگر تولید نخواهد شد.

بر طبق اخبار موثق کمپانی اپل پس از معرفی آیفون ۸ و آیفون X که این پاییز امسال رونمایی شد، آیفون ۷ خود را اصلاح کرد. این گوشی دیگر در نسخه ۲۵۶ گیگابایت که قبلا بزرگترین ظرفیت آن بود، به فروش نمیرسد به‌طوری ‌که خبری از این نسخه در وب‌سایت اپل برای خرید نیست.مصرف کنندگان فقط با دو گزینه ی ۳۲ گیگابایتی، ۱۲۸ گیگابایتی روبرو هستند.

اپل در تاریخ ۱۲ سپتامبر، همان روزی که آیفون ۸ را به نمایش گذاشت، فروش مدل ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷ را متوقف کرد. هرچند سخنگوی اپل در پاسخ به این سوال اظهار نظری نکرده است.

این حرکت یک نمونه کامل از چگونگی ارتقاء های گران قیمت اپل با استفاده از فروشگاه آن است و نه طراحی محصولات جدید که مزایای چشمگیری را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد.در واقع شرکت اپل با این کار می خواهد فروش محصولات جدید خود را بالا ببرد و مشتری را مجبور کند اگر نیاز به فضای ۲۵۶ گیگابایتی دارد آیفون ۸ را خریداری کند.

توقف فروش نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7

بر طبق آمار کاربران برای خرید iPhone 8 خیلی هیجان زده نیستند در حالی که در میان ویژگی های جدید این گوشی شارژر بی سیم ساده و یک پردازنده قوی تر مشاهده می شود اما با این حال قیمت آن نسبت به آیفون ۷ بسیار افزایش پیدا کرده. برای مثال قیمت آیفون ۷ با حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی ۷۴۹.۹۹ دلار است؛ حال آنکه آیفون ۸ با بهره‌گیری از حافظه‌ای با همین ظرفیت، ۸۴۹.۹۹ دلار توسط ورایزن به فروش می‌رسد.

با همه ی این تلاش ها که از سوی این کمپانی صورت گرفته است ولی هنوز هم فروش آیفون ۷ از آیفون ۸ بیشتر است و نکته قابل توجه اینکه پس از رونمایی از آیفون ۸ آمار سرچ کلمه آیفون ۷ از آیفون ۸ پیشی گرفت.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.