عدم وجود استراتژی موفق در سایر کشورها موجب کاهش فروش موبایل های چینی شد

عدم وجود استراتژی موفق در سایر کشورها موجب کاهش فروش موبایل های چینی شد

به یقین باید اظهار کرد که انتخاب برند مناسب برای گوشی یا همان تلفن همراه یک مزیت به حساب می آید،اینکه کاربر بداند چه نوع تلفن همراه مورد نیازش هست نقش بسیار بزرگی در انتخاب خود دارد،اینروزها با یک سری از افراد مواجهه می شویم که از کارایی تلفن همراه خود راضی نیستند.این بدان معنی نیست که تلفن همراه مورد نظر ایراد دارد بلکه آن انتخاب آنها با نیازش متناسب نمیباشد.برندهای معروف بسیاری وجود دارند از جمله اپل،سامسونگ،هواوی،نوکیا،ال جی و… بسیاری برندهای دیگر.

اما براستی این سوال همیشه مطرح است که چرا موبایل های چینی فروش کمتری دارند؟لازم به ذکر است که،بزرگترین فروشندگان چینی موبایل به احتمال زیاد نمی توانند به هدف های از پیش تعیین شده خود برای فروش موبایل برسند. شرکت های هوآوی، اوپو و ویوو، سه شرکت برتر فروشنده تلفن همراه در چین هستند که به نقل از منابع داخلی، به تازگی انتظارات خود از حجم فروش در سال ۲۰۱۷ را کاهش داده اند.

به نقل از منابع داخلی شرکت ها که  به رسانه ها اعلام کردند،که آنها نمی دانند چگونه باید موبایل هایی بسازند که با سلیقه کاربران خارج از چین هماهنگ باشد و هیچ یک از این سه شرکت، استراتژی مشخصی برای تجربه فروشی مشابه با چین در آمریکا و اروپا ندارد. درادامه اضافه نمودند،این مشکل بیشتر متوجه اوپو و ویوو است و تلاش هایی هم که دو کمپانی برای حضور در غرب داشته اند، هنوز نتیجه ای مناسب و دلخواه آنها را در بر نداشته و حتی اینطور که به نظر می رسد، هزینه های فروشگاه های خرده فروشی نیز به آنها فشار آورده است.

طی اخبار رسیده؛هوآوی در ۲۰۱۶ تعداد ۱۳۹ میلیون موبایل فروخته است.درحالیست که که هوآوی هم در گذشته از تمایل قوی اش برای تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده موبایل در جهان گفته بود ولی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷، پیش بینی اش از فروش، ۳۰ میلیون دستگاه اعلام شده در حالی که در دوره مشابه در سال پیش، موفق به فروش ۳۲ میلیون موبایل شده بود. لازم به ذکر است که هوآوی در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۳۹ میلیون موبایل هوشمند در سراسر جهان به فروش رساند.براستی چرا باید این اتفاق بیفتد؟

 

عدم وجود استراتژی موفق در سایر کشورها موجب کاهش فروش موبایل های چینی شد

پر واضح است که ،هوآوی پیش از این در برخی از ماه ها، فروشی بالاتر از سامسونگ و اپل را تجربه می کرد ولی مشخص نیست که در سال ۲۰۱۷ می تواند دوباره چنین تجربه ای را داشته باشد یا خیر. این برند چینی پیش از این تلاش کرده تا با برخی از محصولات رده بالا و مرغوب خود، قدم به بازار آمریکا بگذارد ولی در میانه راه به سدی برخورد به نام اپراتورهای مخابراتی.

کمپانی اوپو و ویوو امسال به اهداف فروش خود نمی رسند. مشکل هوآوی اینجا بود که بسیاری از همین اپراتورهای نامی، تمایل زیادی به فروش محصولات این برند نداشتند؛ تمایلی که البته بیشتر ریشه در سیاست دارد.اوپو و ویوو در سال ۲۰۱۶ به ترتیب موفق به فروش ۹۹ و ۷۳ میلیون موبایل هوشمند شده اند ولی امسال این دو شرکت که اتفاقا رابطه نزدیکی باهم دارند، می خواهند به فروشی ۱۵۰ میلیونی دست پیدا کنند ولی تحلیلگران باور دارند که این هدف،با واقعیت فاصله خواهد داشت.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.