افزوده شدن نایت لایت به کروم

افزوده شدن نایت لایت به کروم 

دستگاه های هوشمند دارای فواید بسیاری هستند و بیش از آن که کاربردی باشند با یک سری معایب نیز همراه می باشند. از جمله آنها باید به نور آبی که توسط صفحه نمایش این نوع دستگاه ها منتشر می شود، اشاره داشت.

این نور آبی در کاربری طولانی موجب ضعیف شدن چشم ها خواهد شد اما کمپانی برای محافظت چشم نیز راه حلی آفریدند و آن قابلیت نایت لایت است. این ویژگی اجازه می دهد تا افراد در شرایط نوری کم و هنگام استفاده از دستگاه چشمشان محافظت شده بوده و خللی در دید آنها به وجود نیاید.

براساس گزارش ها شرکت گوگل به تازگی در بیلد جدید سیستم عامل کروم خود قابلیت نایت لایت را افزوده که اجازه می دهد تا افراد بتوانند در شب ها و شرایط نوری نامناسب نیز به استفاده از دستگاه مورد اشاره بپردازند.

قطعا این موضوع برای صاحبان کروم بوک ها خبر خوبی بوده و از این پس می توانند دستگاه کروم بوکی خود را حتی در شب نیز به کار گیرند. به گزارش کاربران Reddit، قابلیت با چند تنظیم رنگ و صفحه نمایش نیز همراه بوده تا در طول مدت استفاده از قابلیت بتواند لذت بسیاری از رابط کاربری برد.

زیرا همانطور که می دانید نایت لایت موجب تیره کردن صفحه نمایش شده و به نوعی سیاهی کوچکی به وجود می آورد و از روشنایی می کاهد بنابراین ممکن است خللی در دید استاندارد به وجود آورد و مشاهده را تاحدودی دشوار سازد.

به گفته InauspiciousPagan کاربر ردیت، این قابلیت برای دستگاه های خاصی در نظر گرفته شده و شامل تمامی دستگاه ها نمی شود. بنابراین باید تا انتشار بروزرسانی به شکل کلی منتظر ماند تا تمامی کاربران کروم با استفاده از چنین قابلیتی چشم های خود را در امان نگه داشته باشند.

برای کسب جزئیات بیشتر می توانید به وب سایت ردیت و گفته های کاربران مراجعه کنید.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *