اپل شازم را تصاحب کرد

اپل شازم را تصاحب کرد

اپل امروز اعلام کرد Shazam را به دست آورده است. طبق گفته Recode، این معامله نخستین بار توسط TechCrunch در هفته گذشته گزارش شد و ارزش آن ۴۰۰ میلیون دلار است. Shazam به کاربران امکان می دهد آهنگ ها، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و آگهی های بازرگانی از کلیپ های صوتی کوتاه را شناسایی کنند.

سخنگوی اپل به The Verge گفت: “ما هیجان زده هستیم که شازم و تیم با استعدادش به اپل پیوستند.” “موسیقی اپل و شازام یک جاذبه طبیعی هستند، به اشتراک گذاری یک اشتیاق برای کشف موسیقی و تحمیل تجربه های موسیقی عالی را به کاربران ما ارائه می دهد. ما برنامه های هیجان انگیز در فروشگاه داریم و منتظر ادغام با Shazam با تصویب توافق امروز هستیم.”

اپل شازم را تصاحب کرد

شازم در بیانیه ای به The Verge گفت: “ما هیجان زده هستیم اعلام کنیم که Shazam توافق کرده است تا بخشی از اپل شود.” “شازم یکی از بالاترین امتیازها در جهان است و صدها میلیون کاربر آن را دنبال می کنند و ما نمیتوانیم توافق بهتری از این گزینه را پیدا کنیم تا بتوانیم به نوآوری و ارائه جادو برای کاربران خود ادامه دهیم.”

مبلغ پرداخت‌شده توسط اپل برای تصاحب شازم فاصله‌ی زیادی با یک میلیارد دلاری دارد که در آخرین ارزش‌گذاری شازم، برای این کمپانی در نظر گرفته شده بود اما این شرکت زمان زیادی را برای یافتن یک مدل کسب و کار قابل اعتماد پیدا کرده است و تنها در سال ۲۰۱۶ ۵۴ میلیون دلار درآمد داشته است.

Shazam با وجود درآمد کم خود می تواند به اپل به چندین روش کمک کند. واضح ترین چیز این است که با موسیقی اپل، تیم شزام می تواند به بهبود تجربه خدمات کمک کند. در صورتی که اپل تصمیم به توقف فعالیت اپلیکیشن شازم بگیرد، باید ارتباط این سرویس با اسپاتیفای، رقیب خود را نیز قطع کند. دو سرویس اپل موزیک و اسپاتیفای در مجموع روزانه بیش از یک میلیون ریفرال از سوی شازم دریافت می‌کنند. همچنین باید با ترکیب شازم با سیری اشاره کرد و به نظر می‌رسد از این پس شاهد ارتباط عمیق‌تری بین iOS و سرویس شازم باشیم.

اپل احتمالا علاقه مند به فناوری واقعیت افزوده شازم نیز هست که می تواند به بهبود پیشنهادات خود کمک کند. Shazam دارای تکنولوژی تشخیص بصری و یک پلت فرم AR برای مارک های تجاری است که می تواند در توسعه ویژگی های گوگل لنز کمک کند و تلاش های ARKit خود را بهبود بخشد.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *